Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wyłudzał "na policjanta". Policja pokazała nagranie. Rozpoznany

Warszawa

kspMężczyzna zatrzymany

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o oszukanie starszej kobiety, która straciła 60 tysięcy złotych. Grozi mu do 8 lat więzienia.

"32-latek został rozpoznany dzięki publikacji nagrania oraz zdjęć na stronach internetowych policji oraz w środkach masowego przekazu" – informuje Komenda Stołeczna Policji.

Do funkcjonariuszy zadzwoniła osoba, która rozpoznała mężczyznę. Z kolei policjanci zatrzymali 32-latka w mieszkaniu jednego z członków rodziny. Śledczy wystąpili z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Mężczyzna przyznał się do zarzutu oszustwa. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Metoda na policjanta

Zatrzymanie ma związek z oszustwem 73-latki, która łącznie straciła około 60 tysięcy złotych.

Kobieta przekazała mężczyźnie podającemu się za policjanta swoje oszczędności. Została również nakłoniona do wzięcia kredytu. Pokrzywdzona przekazała pieniądze w dwóch częściach. Mężczyzna odebrał je w dwóch różnych miejscach w krótkim odstępie czasu.

Jednym z tych miejsc była ulica Żurawia, w pobliżu skrzyżowania z Marszałkowską, dokładnie naprzeciwko wejścia do siedziby śródmiejskiego sądu. Kamery zarejestrowały moment przekazania pieniędzy, a także wizerunek prawdopodobnego sprawcy. Śledczy poszukujący przestępcy postanowili opublikować nagranie.

Metoda "na policjanta" jest wariacją metody "na wnuczka". Jej twórca został niedawno zatrzymany przez policję. Trwa jego proces sądowy.

Zobacz szczegóły zatrzymania twórcy metody "na wnuczka":

Kulisy akcjiTVN24
wideo 2/7

ran/mś