Wyłączyli tablice z rozkładem tramwajów

Warszawa

TVN24Tablice systemu informacji pasażerskiej

Ruszają testy nowych tablic informacji pasażerskiej na przystankach wzdłuż ulicy Targowej i alei Zielenieckiej. Z tego powodu istniejące już tablice w centrum i na Ochocie nie wyświetlają rozkładu jazdy tramwajów.

Pierwsze tablice już zamontowano. Teraz ma rozpocząć się synchronizacja urządzeń z tymi istniejącymi już w Alejach Jerozolimskich i na ul. Grójeckiej.W starych tablicach czy tramwajach trzeba wymienić niektóre elementy, dlatego w sobotę trzeba było je wyłączyć. Zostaną uruchomione po zakończeniu synchronizacji.

- W poniedziałek poszczególne tablice będą przyłączane do systemu. W tym czasie będą na krótko uruchamiane. Wyświetlane wówczas informacje mogą przedstawiać błędne dane o rozkładzie jazdy - ostrzega Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Specjalna aplikacja na telefon

Nowe tablice pojawią sie na razie na przystankach: Kijowska 03, Kijowska 06, Aleja Zieleniecka 05, Aleja Zieleniecka 06, Rondo Waszyngtona 08 oraz Rondo Waszyngtona 09. Do końca roku tablice zyskają również przystanki na trasach pomiędzy Cmentarzem Wolskim a Dworcem Wileńskim oraz pomiędzy Dworcem Wileńskim a rondem Waszyngtona.

W styczniu kiedy wszystkie nowe tablice będą już zamontowane (w sumie na 40 przystankach) ruszy specjalna strona internetowa, dzięki której na ekranie komputera czy telefonu komórkowego sprawdzimy informacje o czasach przyjazdów tramwajów na poszczególne przystanki.

bf/par//ec