Wykonawcy obwodnicy Marek wybrani. Inwestycja za 737 mln zł

siskom, tvn24.plOtwarto oferty na budowę obwodnicy Marek

Warszawski oddział GDDKiA wybrał firmy, które wybudują liczącą 15,4 km obwodnicę Marek na trasie S8 do Radzymina - poinformowała w piątek Dyrekcja. Inwestycje została podzielona na dwa odcinki. Najkorzystniejsze oferty opiewają łącznie na ok. 737,5 mln zł.

Jak poinformował w komunikacie warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, najkorzystniejszą ofertę na budowę trasy na odcinku od węzła Marki do węzła Kobyłka o długości 8,1 km złożyło konsorcjum firm: Salini Polska, Impergilo, Todini Costruzioni Generali oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno Budowlanych Export-Pribex. Konsorcjum wyceniło realizację inwestycji na ponad 331,5 mln zł.

Z kolei kolejny fragment trasy o długości 7,2 km od węzła Kobyłka do węzła Radzymin Południe ma wykonać konsorcjum firm: Astaldi, PBDIM Mińsk Mazowiecki, które wyceniło prace na blisko 406 mln zł.

Zawarcie umów z wybranymi wykonawcami zaplanowane zostało do końca tego roku - po zakończeniu kontroli przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych i uzyskaniu przez wykonawców zabezpieczenia należytego wykonania umowy - czytamy w komunikacie GDDKiA.

GDDKiA zapewniła, że nowa trasa zostanie zrealizowana w 32 miesiące od podpisania umowy, natomiast w ramach zadania drugiego wykonawca robót przez kolejne cztery miesiące będzie remontował fragment istniejącej drogi krajowej S8.

Czekają na oferty

Warszawski oddział GDDKiA przypomniał, że czeka na oferty cenowe w czterech kolejnych toczących się postępowaniach na budowę ok. 74 km dróg za prawie 10 mld zł. Zaproszenia do składania ofert zostały wysłane w sierpniu tego roku, termin ich składania we wszystkich przypadkach został wyznaczony na październik.

Toczące się przetargi obejmują budowę 18,5 km Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinku Puławska – Lubelska, kontynuację projektowania i budowę 24,6 km obwodnicy Radomia, kontynuację projektowania i budowę trasy S8 Radziejowice – Paszków o długości 21,5 km oraz zaprojektowanie i budowę 9 km odcinka obwodnicy Góry Kalwarii - czytamy w komunikacie. Dodano, że zaproszenie do składania ofert to drugi etap przetargu. W pierwszym zainteresowane realizacją inwestycji firmy składały wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Ocenie podlegało doświadczenie, potencjał techniczny i kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa wykonawcy.

ZOBACZ TEŻ, JAK DROGOWCY KŁADĄ DŁUGOWIECZNY ASFALT:

Kładą długowieczny asfalt
Kładą długowieczny asfaltTVN24

PAP/wp/ran

Źródło zdjęcia głównego: siskom, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości