Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Wyjeżdżasz z miasta? Sprawdź, gdzie "łapie" policja

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plWzmożone kontrole policyjne

We wszystkie wakacyjne weekendy stołeczna i mazowiecka policja będzie patrolowała trasy wylotowe z Warszawy i podwarszawskie węzły komunikacyjne na ulubionych trasach wyjazdowych mieszkańców stolicy. Wzmożone kontrole związane są z sezonem urlopowym. Przeczytaj, gdzie spodziewać się policyjnego patrolu.

Od piątku do niedzieli, co tydzień przez cały okres wakacji policjanci będą patrolować zarówno trasy wylotowe jak i wlotowe do Warszawy. Wzmożone kontrole czekają kierowców również na głównych węzłach komunikacyjnych pod Warszawą. Tutaj spotkasz policjantów:

Płońsk - droga nr 7 - ul. Pułkowa; Legionowo - droga nr 61 - ul. Modlińska; Radzymin - droga nr 8 - ul. Radzymińska
;Mińsk Mazowiecki - droga nr 2 – m. Zakręt;Lublin - droga nr 17 - m. Zakręt
;Piaseczno - droga nr 723 - ul. Puławska;Janki - droga nr 7 - Al. Krakowska
;Sochaczew – droga nr 2 – ul. Połczyńska
Poznań - autostrada A2.

Drogówka będzie patrolowała również węzły komunikacyjne w rejonach:Puszczy Kampinoskiej (ul. Górczewska, Arkuszowa);Zalewu Zegrzyńskiego (ul. Płochocińska);Lasów Celestynowskich (ul. Wał Miedzeszyński, Patriotów);Stanisławowa, droga nr 637 (ul. Cyrulików);Konstancina – Jeziornej (ul. Przyczółkowa).

Przygotujmy się do podróży i zadbajmy o mieszkanie

Policja apeluje, aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny samochodu. Należy również zaplanować podróż, uwzględniając aktualne informacje o remontach i budowach na trasie. Trzeba też pamiętać, aby sprawdzić ważność ubezpieczenia OC.

Tuż przed wakacjami policja złapała pirata drogowego, który pędził 224 km/h:

Pędził 224 km/h bez uprawnień
TVN24

Czytaj o zderzeniu dwóch aut na krajowej 7

ło