Wyjątkowe efekty, miłość i młodzi powstańcy. W środę premiera "Miasta44"

Warszawa

materiały dystrybutoraZwiastun filmu "Miasto44"

"Opowiemy historie prawdziwych, młodych ludzi. Niektórzy z nich zachowali się pięknie, inni załamali się i stchórzyli" - tak fabułę filmu "Miasto44" opisują producenci. Obraz o losach młodych warszawiaków podczas Powstania będzie miał premierę już w środę na Stadionie Narodowym.

"Opowiemy historie prawdziwych, młodych ludzi. Niektórzy z nich zachowali się pięknie, inni załamali się i stchórzyli" - tak fabułę filmu "Miasto44" opisują producenci. Obraz o losach młodych warszawiaków podczas Powstania będzie miał premierę już w środę na Stadionie Narodowym."Miasto 44" nie jest filmem historycznym, ani dokumentem o przebiegu Powstania. Mimo że rozgrywa się w walczącym Mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. "Miasto 44" nie ma być argumentem w powstańczej dyskusji. Film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje czy odsłaniać kulisy decyzji sprzed 70 lat" –zapowiadają twórcy filmu.

Miłość i szlak bojowy

Konsultantem od efektów specjalnych obrazu był hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson, a w dorobku pracę między innymi przy: "Casino Royale", "Incepcji", "King Konga" i "Nędzników". Na planie pracowało łącznie ponad 3 tys. statystów, a budową dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip. W bohaterów opowieści o Powstaniu Warszawskim wcielili się zawodowi aktorzy oraz wyłonieni podczas castingów amatorzy. W obsadzie są m.in.: Józef Pawłowski (w głównej roli Stefana), Zofia Wichłacz (jako Biedronka), Anna Pruchniak (Kama), Maurycy Popiel (Góral), Antoni Królikowski (Beksa), Karolina Staniec (Beata), Filip Gurłacz (Rogal), Tomasz Schuchardt (Kobra), Monika Kwiatkowska (Matka). Reżyserią zajął się Jan Komasa.Film to przede wszystkim opowieść o młodych Polakach, którzy wchodzą w dorosłość w czasach okupacji. Smakują pierwszej miłości w przededniu godziny "W" i mobilizacji AK. 1 sierpnia 1944 roku trafiają pod komendę charyzmatycznego Kobry i przechodzą krwawy szlak bojowy - od Woli, przez Starówkę i Śródmieście, po Czerniaków.

Aktorzy o filmie "Miasto44"
materiały dystrybutora

Powstańczy Narodowy

Uroczysta premiera "Miasta 44" odbędzie się na Stadionie Narodowym 30 lipca 2014 roku o godz. 21. Wprawdzie na pokaz nie ma już dostępnych miejsc, ale w środę przez cały dzień na warszawskiej arenie odbędzie się mnóstwo ciekawych wydarzeń.Przy głównych wejściach spotkamy osoby w strojach polskich żołnierzy sprzed 70. lat. Na stadionie z kolei zobaczymy wystawę złożoną z 21 zdjęć opowiadającą historię od wybuchu II Wojny Światowej, poprzez walkę powstańców, kończąc na otwarciu Muzeum Powstania Warszawskiego. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. Początek o godz. 10.

"Miasto44" w kinach będzie można zobaczyć od 19 września.

CZYTAJ WIĘCEJ O TEGOROCZNYCH OBCHODACH POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Powstańcy o filmie "Miasto44"
materiały dystrybutora
To będzie też flm o miłości | mat. prasowe
Film o młodych powstańcach | | mat. prasowe
Kadr z filmu "Miasto44" | materiały dystrybutora
Losy młodych Powstańcow | mat. prasowe
"Miasto44" w kinach we wrześniu | mat. promocyjne
To będzie też flm o miłości | mat. prasowe
Film o młodych powstańcach | | mat. prasowe
Kadr z filmu "Miasto44" | materiały dystrybutora
Losy młodych Powstańcow | mat. prasowe
"Miasto44" w kinach we wrześniu | mat. promocyjne
To będzie też flm o miłości | mat. prasowe

ran