Wyjaśniają, dlaczego rusza przedsprzedaż droższych biletów

Najnowsze

ZTMNowa taryfa od stycznia

Informacja o tym, że w grudniu ruszy przedsprzedaż biletów z nowej taryfy ZTM wywołała dyskusję wśród pasażerów. Dlatego ZTM postanowił wyjaśnić dlaczego przedsprzedaż wprowadza.

Podwyżka cen biletów wchodzi w życie 1 stycznia. Wtedy kioski i punkty obsługi pasażera będą zamknięte. Bilety w nowej taryfie będzie można jedynie kupić w automatach lub u kierowców czy motorniczych.

- Rozpoczęcie przedsprzedaży biletów z nowej taryfy nie oznacza wcale zaprzestania sprzedaży biletów z tej aktualnie obowiązującej. W ciągłej sprzedaży dostępne będą do 31 grudnia wszystkie rodzaje i typy starych biletów - wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego.

W przedsprzedaży bez karty miejskiej

W przedsprzedaży kupimy tylko bilety jednorazowe, czasowe i krótkookresowe. Nie będzie można kupić biletów miesięcznych czy kwartalnych według nowego cennika.

- Wynika to z tego, że pasażer może jeszcze przed wejściem w życie nowej taryfy kupić i aktywować bilet długookresowy ze starej taryfy. I jeśli zostanie aktywowany w 2012 roku to zachowa on swoją ważność do końca - wyjaśnia ZTM.

Z biletów długookresowych kupionych i aktywowanych przed 1 stycznia 2013 roku będzie można korzystać maksymalnie do 30 czerwca 2013 roku (z Biletów Seniora maksymalnie do 30 grudnia 2013 roku).

bf//ec

Źródło zdjęcia głównego: ZTM