Wygodniej na Lotnisku Chopina. Z pociągu do terminalu, otwierają taras


Duże zmiany na Lotnisku Chopina. Od piątku pasażerowie będą mogli korzystać z wyremontowanej część Terminalu A.

Duże zmiany na Lotnisku Chopina. Od piątku pasażerowie będą mogli korzystać z wyremontowanej część Terminalu A.

Początkowo otarcie planowano na sobotę, 23 maja. Jak informuje "Gazeta Stołeczna", ze względu na wybory prezydenckie przesunięto uroczystości na piątek. Chodzi o to, by na otwarciu mogła pojawić się Ewa Kopacz. Jak tłumaczyła gazecie jej kancelaria, premier nie chciała wizytować lotniska w czasie ciszy wyborczej.

Tak wyglądał terminal przed remontem:

Tak wyglądała część terminalu przed remontemDariusz Kłosiński / Lotnisko Chopina

48 stanowisk, więcej restauracji

Wyremontowana hala jest szaro-pomarańczowa. Jej powierzchnia to ponad 60 tys. mkw. "Buraczkowy" dach budynku zniknął, a w jego miejsce pojawiło się szkło i metal.

- W nowej części terminala będzie 48 stanowisk check-in. W nowych halach odlotów i przylotów znajdą się też kasy linii lotniczych, dodatkowe stanowiska biur podróży, nowe stanowiska wypożyczalni samochodów, a także biura linii lotniczych - czytamy w komunikacie.

- W ramach inwestycji do dyspozycji pasażerów oddanych zostanie w sumie 10 restauracji i 15 sklepów - mówi Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina. - Część z nich otwarto na początku maja. Znajdują się one jednak w części dostępnej tylko dla odprawionych pasażerów - wyjaśnia.

Zobacz samoloty z tarasu

Pasażerowie pociągów dojeżdżających do lotniska będą mogli ze stacji przejść tunelem wprost na teren portu.

Czynny będzie taras widokowy z barkiem kawowym. Na górę będzie można wjechać windą.

- Wszystkie te zmiany zwiększą komfort obsługi pasażerów i przepustowość portu, która w ciągu najbliższych 15 lat może osiągnąć poziom 20 mln osób rocznie. Dzięki temu nasze lotnisko ma szansę stać się najważniejszym i największym portem w Europie Środkowej - zapowiedział Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina.

Remont rozpoczął się we wrześniu 2014 roku. Koszt inwestycji to 400 milionów złotych.

su/lulu

Źródło zdjęcia głównego: Dariusz Kłosiński / Lotnisko Chopina

Pozostałe wiadomości