Wygasła umowa, z metra znikają bankomaty

Warszawa

archiwumMniej bankomatów na stacjach

"Ze stacji pierwszej i drugiej linii metra zniknęły bankomaty. O co chodzi?" - niepokoją się nasi czytelnicy. - Są demontowane, ponieważ wygasła umowa – odpowiada rzeczniczka Metra. I dodaje, że niebawem pojawią się nowe.

Każdy, kto systematycznie podróżuje podziemną kolejką, z pewnością zauważył, że bankomatów jest zdecydowanie mniej. - Na stacjach II linii (nie wiem, jak na pierwszej) zniknęły wszystkie bankomaty Euronetu. Stały pod ścianami, na każdej stacji, co najmniej dwa – informuje jeden z naszych czytelników.

Jak dodaje, obsługa poinformowała go, że urządzenia "blokowały drogi ewakuacyjne". - Coś jednak jest nie tak. Niektóre były przecież schowane. Stały w rogu, gdzie nikt nie chodzi – dziwi się nasz czytelnik.

Umowa na 3 lata

Wątpliwości rozwiewa rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń. - Bankomaty są stopniowo demontowane z pierwszej i drugiej linii. Wygasa umowa z firmą Euronet, która była podpisana na okres trzech lat – wyjaśnia w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Czy to oznacza, że w metrze nie będzie już żadnych bankomatów? - W tej chwili Metro Warszawskie podpisuje kolejną umowę. Tym razem z firmą Planet Cash – uspokaja Bartoń. - Bankomaty tej firmy będą stopniowo zastępować Euronet. W ciągu wakacji montaż powinien się już rozpocząć – dodaje.

Nowe już działają

Warto jednak zaznaczyć, że na niektórych stacjach bankomaty Planet Cash już działają. Są to m.in.: Kabaty, Imielin, Natolin, Stokłosy, Ursynów, Służew, Wierzbno, Racławicka, Pole Mokotowskie oraz Politechnika. Łącznie jest ich 23.

- Na mocy rozstrzygniętego przetargu instalowane będą kolejne urządzenia Planet Cash w ilości 71 sztuk zarówno na I jak i II linii metra - informuje Żaneta Najda reprezentująca firmę Planet Cash. - Ich montaż rozpocznie się w wakacje. W pierwszej kolejności urządzenia pojawią się na stacjach wskazanych przez mieszkańców: Kabaty, Świętokrzyska i Dworzec Wileński - dodaje.

Łącznie z bankomatami zamontowanymi w ubiegłym roku, Planet Cash będzie miał na stacjach metra 94 urządzenia.

Bankomaty Planet Cash można znaleźć też na Lotnisku Chopina.

Ostatnio na tvnwarszawa.pl coraz częściej informujemy o zniszczonych bankomatach. W ubiegłym tygodniu wysadzono i okradziono bankomat na Bemowie. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Zniszczony bankomat
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

kw/r