Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Wygasają zezwolenia. Miasto będzie sprawdzać automaty do gier

TVN Warszawa

kspZabezpieczone przez policję automaty w 2014

"Wzmożone działania" czyli więcej kontroli w punktach z automatami do gier zapowiedział warszawski ratusz. Przez całe lato, razem z izbą celną i policją miasto będzie walczyć z hazardem

W całym województwie mazowieckim wygasają właśnie zezwolenia, które - poza wskazanymi w ustawie kasynami - pozwalają na korzystanie z automatów. Miasto, wspólnie ze służbami wojewody mazowieckiego, izbą celną i policją zamierza w związku z tym prowadzić "wzmożone działania", czyli kontrole targowisk i przegląd umów najmu lokali użytkowych.

Wszystko po to, by eliminować miejsca z nielegalnymi automatami do gier. - Kontroli będzie więcej niż dotychczas. Będzie też większa liczba ludzi - poinformowała Magdalena Jadziewicz-Kasak z wydziału prasowego ratusza.

Jak informuje ratusz, sprawdzane będą też możliwości usuwania wielkoformatowych reklam gier hazardowych przez nadzór budowlany.

Działania mają być kontynuowane również po wakacjach.

PAP/ło/r