Wydłużą tramwaj na Nowodwory. Na razie o dwa przystanki

Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plTarchomin obsługuje między innymi linia nr 2

Pod koniec października Tramwaje Warszawskie chcą ogłosić przetarg na budowę kolejnego odcinku torowiska tramwajowego na Nowodworach. Istniejąca linia zostałaby przedłużona o dwa przystanki.

Tramwajarze chcą ogłosić przetarg na budowę 1,5 kilometrowej, dwutorowej trasy tramwajowej między ulicami Mehoffera a Strumykową. Na odcinku powstałyby dwa nowe przystanku, w okolicach ulic Stefanika i Hanki Ordonówny.

- Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w październiku, a rozpoczęcie prac planowane jest na II kw. 2016 roku – zapowiada Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich, cytowany przez portal transport-publiczny.pl.

Dwukierunkowe tramwaje

Na końcu tego odcinka nie będzie klasycznej pętli. W planach tramwajarzy jest jedynie budowa zawrotki między przystankiem przy Ordonówny a ulicą Strumykową, tak by mogły tam kursować dwukierunkowe tramwaje.

Budowa będzie niosła za sobą także zmiany na ulicy Światowida. Ulica na całym odcinku będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu – wcześniej w projekcie zakładano po trzy pasy ruchu, jednak takie rozwiązanie oprotestowali mieszkańcy. Trzeci pas na Światowida pojawi się tylko przy skrzyżowaniach.

Pasy mają być też węższe, będą miały nieco ponad 3 m szerokości. Obok ma powstać wygodna ścieżka rowerowa oraz chodnik.

Budują etapami

Obecnie linia tramwajowa łącząca Młociny z Tarchominem zaczyna się przy stacji metra na lewym brzegu rzeki. Pierwszy etap inwestycji został oddany w 2013 roku, a tramwajem można było dojechać wówczas na drugi brzeg rzeki przez most Północny.

Kolejny etap, z mostu do pętli Tarchomin Kościelny otworzono tuż przed ubiegłorocznym świętami Bożego Narodzenia.

Docelowa trasa tramwajowa ma się kończyć w rejonie ulicy Modlińskiej. Do Młocin będzie można stamtąd dojechać w nieco ponad 20 minut.

Jak informowaliśmy już w czerwcu, dokończenie budowy tramwaju na Tarchomin znalazło się na priorytetowej liście inwestycji ratusza dofinansowywanych z Unii Europejskiej.

Hanna Gronkiewicz-Waltz przejechała się wydłużoną "dwójką"
Hanna Gronkiewicz-Waltz przejechała się wydłużoną "dwójką"TVN24

jb/r

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości