Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Wycięli drzewa przed Zamkiem Ujazdowskim

  Najnowsze

  Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.plWycięte drzewa

  Tuż przy Zamku Ujazdowskim wycięto kilka drzew. Centrum Sztuki Współczesnej, które stoi za wycinką, zapewnia, że miało zgodę stołecznego konserwatora zabytków.

  O sprawie zaalarmowali na Facebooku stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

  "KOLEJNE WYCINKI W WARSZAWIE! Jak nie deweloper, to instytucja publiczna... na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wycinane są dorosłe drzewa! Czy wszyscy uwzięli się by Warszawę pozbawić zieleni? Czym podyktowane są wycinki w tak cennym przyrodniczo obszarze jak Jazdów i Skarpa Warszawska? Nie sposób zrozumieć..." - napisali aktywiści.

  Na miejsce pojechał nasz reporter. - Faktycznie, wycięto kilka drzew. Doliczyłem się pięciu pni: jednego dużego, kilku mniejszych. Wygląda na to, że prace na dziś się już zakończyły. Drzewa zostały pocięte na kawałki - relacjonował przed 16 Mateusz Szmelter.

  Drzewo spadło na namiot

  Według przedstawicieli Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, do którego należy teren, zgodę na wycinkę wydał konserwator zabytków, a jej przeprowadzenie było konieczne ze względów bezpieczeństwa.

  - Zrobiono inwentaryzację, która wykazała ile drzew i które mamy wyciąć. Tylko drzewa chore i martwe zostały wycięte. One zagrażają bezpieczeństwu ludzi. Dwa miesiące temu mieliśmy wypadek podczas burzy. Jedno z drzew spadło na namiot, w którym były cztery osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało. - przekonuje Agnieszka Tiutiunik, kierowniczka działu promocji w CSW. - Na pewno nie będziemy wycinać zdrowych drzew, które zdążyły się już zakorzenić - dodaje.

  Stołeczny konserwator zabytków precyzuje, że wydał zgodę na wycinkę części drzew, które są pomiędzy CSW a Agrykolą - Z racji, tego że były martwe wydaliśmy zgodę na ich wycinkę - potwierdził Michał Krasucki.

  Jego pracownicy mają sprawdzać, czy zakres przeprowadzonych prac jest zgodny z wydanym dokumentem.

  Do sprawy będziemy wracać.

  md/b