Wyciek niebezpiecznej substancji. "Sączyła się ciecz palna"

Warszawa

Wiktor /nadarzyn.tvNiebezpieczna substancja wycieka z cysterny

W poniedziałek z cysterny kolejowej w terminalu kontenerowym w Pruszkowie wyciekała niebezpieczna dla środowiska, palna ciecz. Strażacy zabezpieczyli teren przed skażeniem. Informację o zagrożeniu redakcja Kontaktu 24 otrzymała od internauty.

Jak poinformował kpt. Karol Kroć z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, niebezpieczna dla środowiska substancja zostanie przepompowana do innego zbiornika, prawdopodobnie innej cysterny.

Strażacy zabezpieczyli teren

- Cysterna, z której sączy się ciecz palna, została wypięta ze składu stojącego na bocznicy. Zostanie odciągnięta od pozostałych pociągów. Będziemy korzystać z pomocy chemików z Warszawy. Ciecz zostanie przepompowana do innego zbiornika, prawdopodobnie zapasowej cysterny. Wyciek się nie zwiększył - przed godziną 22 poinformował rzecznik.

Wyciek zauważono późnym popołudniem. Z cysterny typu kontenerowego sączyła się ciecz palna. Cysterna stoi w obrębie stacji PKP Pruszków. Na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej, które zabezpieczają teren. Aby nie dopuścić do skażenia gleby strażacy podstawiali pojemniki.

Przepompowywanie niebezpiecznego ładunku może potrwać do późnych godzin nocnych.

CZYTAJ NA KONTAKCIE 24