Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Wyciek gazu i ewakuacja kilkudziesięciu mieszkańców

Najnowsze

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plAkcja służb w Brwinowie

Wyciek gazu przy jednej z ulic w Brwinowie. Na czas akcji straży pożarnej z pobliskich budynków ewakuowano około 30 osób. Informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie o wycieku gazu przy ulicy Leśnej dotarło do straży pożarnej około godz. 8.30.

- Doszło do wycieku z rurociągu pod jezdnią - sprecyzował st. kpt. Karol Kroć, rzecznik straży pożarnej w Pruszkowie. - Na razie nie wiemy, co było przyczyną. Razem z pogotowiem gazowym prowadzimy prace ziemne - tłumaczył po godz. 11. - Musimy dotrzeć do rury. Być może to korozja bądź inne uszkodzenie, ale to rurociąg niskiego ciśnienia, więc ten wyciek nie jest duży - powiedział rzecznik.

Na miejscu było też pogotowie gazowe. - Słychać ulatniający się gaz. Dookoła czuć gryzący zapach - relacjonował z miejsca zdarzenia Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak poinformował po godz. 13 dyżurny pruszkowskiej straży pożarnej, przyczyną wycieku było najprawdopodobniej zmęczenie materiału. - Nasza akcja zakończyła się, a ewakuowani mieszkańcy wrócili do domów - dodał.

Czytaj także na Kontakt 24

kab//tka