Wybudują szkołę i nowe ulice. Bemowo dostało 40 mln zł

Najnowsze

ZMIDBemowo zrealizuje nowe inwestycje

Dwie nowe ulice, rozbudowa poradni psychologiczno-pedagogicznej, modernizacja boiska i pływalni. To nowe inwestycje, które niebawem będą realizowane na Bemowie. Dzielnica otrzymała od rady miasta dodatkowe 40 mln zł.

Spośród pięciu nowych inwestycji mieszkańcy dzielnicy najbardziej ucieszą się prawdopodobnie z budowy zespołu szkolno-przedszkolnego na terenie osiedla Chrzanów. Radni miasta przekazali na ten cel ponad 34 mln zł.

– Walczono o tę inwestycję bardzo długo. W końcu się udało. Jeśli wszystko pójdzie pomyślne, jeszcze w tym roku powstanie projekt placówki, a sama budowa planowana jest na lata 2017-2019 – tłumaczy Anna Fiszer-Nowacka z urzędu dzielnicy.

Inwestycje jeszcze w tym roku

Wśród innych ważnych inwestycji jest budowa dwóch ulic: Sosnowieckiej (na odcinku od ulicy Rodła do zawrotki autobusowej) i ulicy Rodła (od ulicy Piastów Śląskich do Sosnowieckie). Miasto przeznaczy na to ponad 2 mln zł.

Radni zdecydowali też o rozbudowie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy Powstańców Śląskich (za 250 tys. zł), modernizacji nawierzchni boiska w Bemowskim Ośrodku Piłki Nożnej przy ul. Obrońców Tobruku (za 1 mln 700 tys. zł) i modernizacji wentylacji pływalni przy Oławskiej (za 276 tys.).

Większość inwestycji ma być zrealizowana jeszcze w 2016 roku. Wyjątkiem jest wspomniana już szkoła i poradnia psychologiczna. – W 2016 roku planujemy jej projekt, a budowę w roku następnym – precyzuje urzędniczka.

– Wszystkie te inwestycje są dla nas ważne i z wszystkich się cieszymy. Im więcej pieniędzy dostajemy, tym więcej możemy zrobić i tym lepiej dla mieszkańców Bemowa – dodaje Anna Fiszer-Nowacka.

Zmiany w budżecie miasta

Pieniądze już zostały wpisane do budżetu przy okazji zmian, których radni dokonywali na ostatniej sesji. Wtedy też zdecydowano o przekazaniu 40 mln zł na budowę szpitala na Białołęce oraz dwóch tuneli – w Rembertowie i Wesołej.

Na sesji zaakceptowano również inwestycje, które na początku marca zapowiadała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Miasto przekazało na nie 400 mln zł. Są wśród nich m.in. kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę, modernizacja pawilonu Zodiak czy remonty w Szpitalu Bielańskim.

- Te dodatkowe 400 mln zł to duży zastrzyk dla Warszawy. Wszystkie inwestycje przysłużą się poprawie życia w mieście, rozwijając komunikację, budownictwo komunalne, ochronę zdrowia i zabytków, mając także wpływ na jakość wypoczynku czy stan bezpieczeństwa - mówiła na konferencji dwa tygodnie temu prezydent Warszawy.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ INWESTYCJI

Prezydent o inwestycjach na lata 2016-2019Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

kw/sk

Źródło zdjęcia głównego: ZMID