Wybuch w bloku na Bemowie. Eksplodowały środki chemiczne

TVN Warszawa


W piątek późnym wieczorem przy ulicy Anieli Krzywoń na Bemowie doszło do wybuchu w piwnicy jednego z bloków. Jak przekazała policja, eksplodowały składowane tam środki chemiczne. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Wszystko wydarzyło się w piątek, tuż przed godziną 23.

- Do eksplozji doszło na skutek mieszania środków chemicznych. Ranny został mężczyzna, który przebywał w piwnicy. Przewieziono go do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział redakcji Kontaktu 24 Piotr Świstak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodał, poza wspomnianym mężczyzną, nikt inny nie ucierpiał. Nie było też konieczności ewakuacji pozostałych mieszkańców. - Jak tylko pojawi się możliwość, przesłuchamy mężczyznę. Musimy ustalić czy środki, które posiadał były legalne - poinformował Świstak.

Na miejsce, oprócz karetki pogotowia i policji przyjechało kilka zastępów straży pożarnej. - W akcji brało udział siedem zastępów Państwowej Straży Pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego - powiedział kapitan Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej.

CZYTAJ TAKŻE: 53-latek z zarzutami po wybuchu w bloku na Woli

Do zdarzenia doszło na WoliMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kw/b