Wybuch na klatce schodowej zabił mężczyznę. Zatrzymano podejrzanego

Warszawa

kspMoment zatrzymania mężczyzny

Zatrzymano podejrzanego o podłożenie ładunku, który eksplodował i zabił mężczyznę na Targówku. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy - poinformowała prokuratura.

Zatrzymania dokonano w sobotę na Bródnie. O sprawie pisaliśmy na naszym portalu, jednak wtedy policja nie ujawniała kim był zatrzymany. W poniedziałek prokuratura poinformowała, że okazał się nim być Waldemar O., podejrzewany o podłożenie ładunku na Targówku.

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, do wybuchu doszło w piątek 14 października około godziny 21. Ładunek był pozostawiony na klatce schodowej, przed drzwiami jednego z lokali. Pakunek wybuchł, gdy lokator mieszkania wziął go do rąk. 48-latek doznał bardzo poważnych obrażeń. Mimo długiej reanimacji nie udało się go uratować. Ranna została również osoba, która przyszła z 48-latkiem.

Zatrzymany Waldemar O.

Rozpatrywano kilka hipotez, w tym porachunki na tle finansowym. Od momentu wybuchu śledczy sprawdzali, jak doszło do eksplozji. Jako potencjalnego sprawcę wytypowano Waldemara O.

- Podejrzany został przesłuchany. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Postawiono mu zarzut zabójstwa z użyciem materiałów wybuchowych - poinformowała Ewa Balik, rzecznik prokuratury krajowej.

Za to przestępstwo grozi kara 12 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat więzienia lub dożywocie.

md/mś