Wybuch butli z gazem na dworcu Zachodnim. Ranni

Warszawa

TVN 24W lokalch obowiązuje zakaz używania butli z gazem

Wybuch na dworcu Zachodnim. W przejściu podziemnym pomiędzy dworcem PKP a PKS przed godziną 9.00 eksplodowała butla z gazem. Trzy osoby zostały poszkodowane. Ewakuowano ponad 100 osób. Ruch pociągów i autobusów odbywa się normalnie.

O wybuchu redakcję Kontaktu 24 poinformowali internauci. - Ewakuowano Dworzec Zachodni. Na perony wydobywa się dym - napisał na Kontakt 24 Andrzej.

13 zastępów w akcji

Jak poinformował Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji, do wybuchu doszło w przejściu podziemnym. - Wybuchła butla z gazem. Prawdopodobnie w barze w przejściu podziemnym przebywali kobieta i mężczyzna. Nie wiadomo w jakim są stanie - podał policjant.

- Trzy osoby zostały poszkodowane - sprecyzował kpt. Artur Laudy ze straży pożarnej.

Ewakuacja ponad 100 osób

- Kilkanaście minut przed godz. 9.00 otrzymaliśmy informację, że w jednym z lokali gastronomicznych w tunelu łączącym dworzec PKP i PKS wybuchła butla z gazem. W wyniku tego wybuchu doszło do pożaru - relacjonował na antenie TVN24 Paweł Frątczak, rzecznik straży pożarnej.

W związku z bardzo dużym zadymieniem strażacy ewakuowali ponad 100 osób. - Pożar został już ugaszony, trwa oddymianie dworca - powiedział po godz. 10.00 Frątczak.

Na miejscu było 13 zastępów straży pożarnej, a także policja i pogotowie. Przed godziną 11 zakończono oddymianie tunelu.

Wybuch butli z gazem na dworcu Zachodnim
TVN24

Pięć butli mimo zakazu

Jak relacjonowała reporterka TVN 24 Małgorzata Telmińska, zgodnie z umowami między właścicielem a najemcami, w lokalach obowiązuje zakaz używania butli gazowych. Mimo to, strażacy wynieśli z przejścia podziemnego pięć takich butli. - Lokale są kontrolowane, jednak po kontrolach najemcy ponownie je wnoszą - opowiadała Telmińska.

Ruch autobusów i pociągów odbywa się bez zakłóceń. By dotrzeć na perony pasażerowie obchodzą halę dworca bokiem, poruszają się przejściami naziemnymi. Przejście podziemne jest zamknięte do odwołania.

Akcja straży pożarnej na dworcu Zachodnim
TVN24

Related content

Czytaj także na Kontakcie24

Informacje i zdjęcie otrzymaliśmy od internauty Andrzeja.

Wybuch butl z gazemi w przejściu podziemnym
Andrzej/ Kontakt24

su/b