Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Wybuch w Piastowie

Warszawa

fot

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku eksplozji butli z gazem w Piastowie. - Wybuch było słychać chyba w całym Piastowie - poinformowała redakcję Kontaktu 24 internautka, którą - tak jak innych mieszkańców - po godzinie 6 rano obudził potężny huk.

W poniedziałek mieszkańców Piastowa zbudziła silna eksplozja. - Przy ul. Emilii Plater o godzinie 6:30 w domu jednorodzinnym wybuchła butla z gazem - relacjonuje Artur Moczarski, dziennikarz TVN24. - Dom w którym doszło do zdarzenia znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie bloków w których doszło do zniszczenia okien i drzwi - dodaje.

Jak powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 Karol Kroć z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, wybuch był najprawdopodobniej spowodowany rozszczelnieniem butli z gazem.

Dom jednorodzinny został już poddany oględzinom przez inspektora nadzoru budowlanego. Stwierdził, że konstrukcja nie została naruszona. - Za kilka godzin, kiedy skończą się czynności prowadzone przez śledczych, właściciel będzie móg zabezpieczyć nieruchomość - powiedziała reporterka TVN24 Ewa Paluszkiewicz.

fot
fot

Konieczny helikopter medyczny

Eksplozja była na tyle silna, że uszkodziła okna w okolicznych domach. Do zdarzenia został wezwany helikopter medyczny. Jedną ranną osobę, około 35-letniego obywatela Ukrainy, przetransportowano do szpitala.

Jak relacjonowali świadkowie mężczyzna wybiegł z domu i wołała o pomoc. - Jest w ciężkim stanie, ma poparzoną dużą powierzchnię ciała - opisywała reporterka TVN24.

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

Mapy dostarcza Targeo.pl

as/bf/roody