Wybrano nowego dyrektora biura kultury

Warszawa

urząd miasta / tvnwarszawa.plNowy dyrektor wybrany

"Tomasz Janowski - nowym dyrektorem Biura Kultury" - poinformowała na popularnym portalu społecznościowym Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Kandydaci podczas rozmów kwalifikacyjnych przedstawili naprawdę wysokiej jakości koncepcje funkcjonowania stołecznego biura kultury. To właśnie te aplikacje oraz odpowiedzi na pytania członków komisji zdecydowały o ostatecznym wyniku konkursu. Po przesłuchaniach i dyskusji komisja konkursowa zarekomendowała na dyrektora biura kultury pana Tomasza Janowskiego - wyjaśnia prezydent Warszawy.

"Szersza perspektywa"

Co wiadomo o wybranym właśnie dyrektorze? - Przez wiele lat był związany z warszawskim Teatrem Rozmaitości, to też sprawiło, że dobrze zna stołeczną kulturę. Ze względu na międzynarodowe sukcesy TR ma również szerszą perspektywę. Jest także związany z Instytutem Adam Mickiewicza - informuje Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza. - Ale przede wszystkim przedstawiona przez niego koncepcja funkcjonowania stołecznego biura kultury była najlepsza - dodaje.

Do konkursu na dyrektora biura kultury przystąpiło 26 osób. W pierwszym etapie kwalifikacje kandydatów zostały sprawdzone pod względem formalnym i te, które nie spełniały wymagań stawianych kandydatom, zostały odrzucone.

16 osób w drugim etapie

Wśród konkursowych wymagań stawianych kandydatom są m.in.: wykształcenie wyższe drugiego stopnia - humanistyczne, artystyczne, z zakresu nauk społecznych, prawa, zarządzania, lub administracji minimum 5-letni staż pracy lub wykonywana, przez co najmniej 5 lata działalność gospodarcza o charakterze zgodnym z wymaganiami na tym stanowisku minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe w administracji publicznej lub w instytucji kultury lub w organizacji pozarządowej związanej z prowadzeniem działalności kulturalnej.

Konkurs na stanowisko dyrektora Biura Kultury w urzędzie miasta związany jest z odejściem p.o. dyrektora, Marka Kraszewskiego, który zajmował to stanowisko od 2006 roku. Wcześniej Kraszewski przez 20 lat związany był z Teatrem Muzycznym w Gdyni. W latach 2001 - 2002 był dyrektorem biura fundacji Centrum Solidarności w Gdańsku. Od 2005 roku związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu.

ran//par