Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

Najnowsze

Wybory prezydenckie w Warszawie. Zmieniły się adresy dwóch komisji wyborczych

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Państwowa Komisja WyborczaWybory Prezydenta RP 2020. Co to jest cisza wyborcza?

Przez remont jednej ze szkół zmieniły się siedziby dwóch komisji wyborczych we Włochach - poinformował tamtejszy ratusz. 

Chodzi o komisję numer 671 i 672, które mieściły się wcześniej w Szkole Podstawowej nr 88 na ulicy Radarowej 4b. Teraz, jak informuje urząd dzielnicy Włochy, mieszkańcy nie będą mogli tam zagłosować na prezydenta Polski. Komisje zostały przeniesione: Komisja numer 671 - Przedszkole Nr 313, ul. Sulmierzycka 1 (zmiana dotyczy mieszkańców ulic: al. Dwudziestolatków 1, 1A, 3; ul. Lechicka: nr parzyste i nieparzyste: od nr 1 do nr 13 i nr 15, ul. Radarowa: nr 1 i od nr 6A do nr 32)  

Komisja numer 672 - Przedszkole Integracyjne Nr 314, ul. 1 Sierpnia 36a, (zmiana dotyczy mieszkańców ulic: ul. 1 Sierpnia: 33, 35, 37, 39, 41, al. Dwudziestolatków: 2, 2A, 4, 4A, 6, ul. Radarowa: 2A, 4, 4B)

Cisza wyborcza

W niedzielę w Polsce odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Od północy z piątku na sobotę do końca głosowania w niedzielę w całym kraju obowiązuje cisza wyborcza.

Podczas jej trwania nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, czyli publicznie nakłaniać lub zachęcać do głosowania w określony sposób. Oznacza to, że nie wolno zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień czy rozpowszechniać materiałów wyborczych. Cisza wyborcza obowiązuje także w internecie.

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl