Najnowsze

"Powiedział, że zabije Rafała Trzaskowskiego". 41-latek z zarzutem

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
dg/ran
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl, TVN24
Policja zatrzymała 41-latka, który groził Trzaskowskiemu
Policja zatrzymała 41-latka, który groził TrzaskowskiemuTVN24
wideo 2/5
TVN24Na czwartek zaplanowano czynności związane z zatrzymanym

Funkcjonariusze z Poznania zatrzymali 41-latka za groźby pod adresem kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. W piątek policja poinformowała, że mężczyzna usłyszał zarzut i trafi do aresztu.

- Chodzi o zarzut gróźb karalnych - powiedział nam krótko Piotr Garstka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, która zajmuje się sprawą.

Według artykułu 190. kodeksu karnego, za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności lub do dwóch lat więzienia.

"Pamięta tylko, że wyrażał się w sposób wulgarny"

Jak podała prokuratura, podejrzany przyznał się do winy. Mężczyzna wyjaśnił śledczym, że nie pamięta szczegółów swoich gróźb. - Pamięta tylko, że wyrażał się w sposób wulgarny – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak.

Dodał, że śledczy skierowali wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie 41-latka. Prokuratura argumentowała to między innymi możliwością i realną obawą, że podejrzany popełni w przyszłości przestępstwo, którego popełnieniem groził.

W piątek po południu Wawrzyniak dodał, że Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie.

Powiedział, że zabije

Cała sprawa zaczęła się od telefonu do Kancelarii Prezydenta RP.

- Rozmówca powiedział, że zabije kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Służba Ochrony Państwa natychmiast powiadomiła policję. Poinformowany został też prezydent Warszawy, który złożył zawiadomienie o przestępstwie. W związku z tym, że wszystkie tropy prowadziły do Poznania, przejęliśmy sprawę – powiedział w czwartek Borowiak.

Jeszcze w środę późnym wieczorem funkcjonariusze pionu kryminalnego poznańskiej policji zatrzymali 41-letniego mieszkańca stolicy Wielkopolski.

Nie wiadomo, dlaczego mężczyzna groził, że zabije Rafała Trzaskowskiego. 41-latek nie był w przeszłości notowany, w chwili zatrzymania był trzeźwy.

Autor:dg/ran

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl, TVN24

Pozostałe wiadomości