Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wybite szyby i zniszczone auta. Policja zatrzymała 18-latka

Warszawa

Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.plNapastnicy zniszczyli budynek i samochody

Policja zatrzymała 18-letniego Jakuba Z. w związku ze zdemolowaniem samochodów i budynku Polonii Warszawa. Tydzień temu kilkadziesiąt osób wtargnęło na teren przy Konwiktorskiej podczas klubowej wigilii.

Do zatrzymania podejrzanego doszło w środę.

- Funkcjonariusze zastali go w jego mieszkaniu. Przedstawiono mu zarzuty z artykułu 158 kodeksu karnego (udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia - red.) - poinformował Robert Szumiata, rzecznik prasowy policji w Śródmieściu. - Mężczyzna nie przyznał się do winy - dodał.

Policja nadal prowadzi śledztwo, poszukuje pozostałych uczestników ataku. Nie chce zdradzać szczegółów sprawy.

"Wybijali szyby, niszczyli samochody"

Do incydentu doszło 16 grudnia. Zamaskowani napastnicy wtargnęli na prywatne spotkanie kibiców w kawiarni Czarna Koszula. W tym samym czasie na sali sportowej trwał trening koszykarek.

- W piątek ok. godz. 21.50 na teren stadionu wtargnęło 70-80 osób. Najpierw powybijali szyby w samochodach, również przypadkowych osób. Potem próbowali się dostać do głównego budynku. Szyby w kawiarni zostały wybite od zewnątrz – relacjonowała w ubiegłym tygodniu Karolina Czaja, rzeczniczka Polonii Warszawa.

Jedna osoba została ranna.

Czytaj więcej o tej sprawie.

Zniszczyli budynek i samochody
Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

md/b