Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Wybita szyba, w środku kostka. Kolejny atak na Lambdę

  Najnowsze


  Drugi w przeciągu miesiąca atak na Stowarzyszenie Lambda Warszawa. Nieznani sprawcy wybili podwójną szybę. W jednym z pomieszczeń pracownicy znaleźli kostkę brukową.

  Do ataku doszło w nocy z wtorku na środę, od strony ulicy Żurawiej, gdzie od lat wisi tęczowa flaga. Na miejsce została wezwana policja, a pracownicy złożyli zeznania.

  "To kolejny incydent motywowany homofobią uderzający w naszą organizację w ciągu ostatniego miesiąca. Sprawcy obu tych ataków mówią całej społeczności osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych - red.), że nie mają prawa do godnego i spokojnego życia w tym kraju. Nie możemy się na to zgodzić, dlatego będziemy nagłaśniać każdy taki incydent, oczekując tym samym zdecydowanej interwencji ze strony władz" - poinformował zarząd Lambdy Warszawa.

  Zdarzenie potwierdziła policja. - Zostało złożone zawiadomienie o zniszczeniu mienia czyli wybiciu szyby w jednym z pomieszczeń, najprawdopodobniej należących do stowarzyszenia. Trwają czynności policyjne w tej sprawie - powiedziała Edyta Adamus ze stołecznej policji.

  "Zakaz pedałowania"

  Poprzedni atak miał miejsce z 7 na 8 lutego. Wówczas pracownicy oceniali, że był to najpoważniejszy atak na biuro od 18 lat. Na drzwiach stowarzyszenia pojawiły się dwa hasła: "White Power" i "Zakaz pedałowania" oraz symbol skrajnej prawicy, kojarzony nawet ze środowiskami neofaszystowskimi, czyli krzyż celtycki. Dodatkowo drzwi opluto i próbowano podpalić.

  Organizacja Lambda działa na rzecz osób LGBT od 1997 roku. Stowarzyszenie codziennie odwiedzają dziesiątki osób, prowadzi grupy wsparcia, poradnictwo psychologiczne i prawne. Organizuje również warsztaty, spotkania i wydarzenia kulturalne.

  Skutki poprzedniego ataku:

  Akt wandalizmu na siedzibie stowarzyszenia LGBT Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

  ło/r

  Źródło zdjęcia głównego: Stowarzyszenie Lambda Warszawa