Wybiorą wykonawcę projektu Szpitala Południowego

Warszawa

| The Guardian, taxjustice.net, tvn24.plWizualizacja Szpitala Południowego fot. TVN Warszawa

W środę obraduje komisja przetargowa, która wybierze zwycięzcę przetargu na wykonanie projektu Szpitala Południowego – dowiedziała się TVN Warszawa.

Komisja wybiera jedną spośród 9 firm, które są zainteresowane zaprojektowaniem szpitala. Więcej informacji o zwycięskiej firmie Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta poda w poniedziałek.

Tego dnia gościem programu "Miejski Reporter" będzie Paweł Barański, dyrektor SZRM. Początek o godzinie 17:00 w TVN Warszawa.

Gotowy za cztery lata

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i przetargowej na budowę szpitala wraz z lądowiskiem dla śmigłowców został ogłoszony w listopadzie.

Lecznica ma mieć 250 łóżek, podziemny parking. Planowana wielkość szpitala wynosi 15 tys. metrów kwadratowych. W planach są oddziały chirurgii ogólnej, położniczo-ginekologiczny, dziecięcy z neonatologią, wewnętrzny, OIOM i szpitalny oddział ratunkowy z lądowiskiem dla helikopterów. Szpital ma być gotowy do 2015 roku.

Niespełnione obietnice

Budowę nowego szpitala na Ursynowie zapowiadano już wiele lat temu. Powstanie lecznicy przy Centrum Onkologii planował jeszcze Kazimierz Marcinkiewicz, gdy rządził Warszawą. To także jedna ze sztandarowych inwestycji, którą zapowiadała Hanna Gronkiewicz-Waltz w swoim programie wyborczym z 2006 roku. Lecznica miała zacząć działać w 2011 roku.

bf/par