Wybili szyby w zabytkowych autobusach

Warszawa

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plMówi Joanna Mikiciuk z Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

Ktoś wybił szyby w dwóch zabytkowych autobusach należących do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach - poinformował na Kontakt 24 internauta. Pojazdy miały wozić warszawiaków podczas Nocy Muzeów, ale w najbliższym czasie nigdzie nie pojadą.

Uszkodzenie zauważył pracownik muzeum. Szyby wybito w londyńskim piętrusie i jelczu potocznie zywanym "ogórkiem".

- Policjanci otrzymali zgłoszenie około godz. 7.30. W sumie wybitych zostało osiem szyb. Autobusy stały na nieogrodzonym terenie muzeum. Przeprowadzone zostały oględziny, trwa ustalanie sprawcy lub sprawców – poinformowała podkom. Dorota Nowak z policji w Pruszkowie.

Nie pojadą w Noc Muzeów

Zniszczono dwa z kilku autobusów, którymi dysponuje Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. – Strata duża, bo autobusy miały wozić mieszkańców podczas Nocy Muzeów, która odbędzie się w najbliższy weekend – mówi Joanna Mikiciuk z muzeum. - Jeszcze wczoraj do późnego wieczora szykowaliśmy je do jazdy – dodaje.

Nie ma szans, że zdewastowane pojazdy będą wozić warszawiaków podczas nocnej imprezy. – Szyby nie są łatwe do zdobycia. Ciężko znaleźć oryginalne części. Na przykład w jelczu tylna szyba jest zaokrąglona. Ciężko będzie również sprowadzić z Anglii szyby do piętrowego londyńskiego autobusu – martwi się współwłaścicielka muzeum.

Wybili lampy w polonezie

To nie pierwsze akty wandalizmu, które dotknęły prywatne muzeum. W ubiegłym tygodniu w warsztacie, gdzie samochody są remontowane i odnawiane wybito lampy w polonezie, fiatach i warszawach.

- Budujemy historię motoryzacji, walczymy o to, żeby zachować zabytki. To są lata wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Szkoda, że się dzieją takie rzeczy – żali się Mikiciuk.

Pierwszą informację na ten temat dostaliśmy na Kontakt 24.

bf/b