Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Wybił szybę w tramwaju, bo pokłócił się z matką

Warszawa

tvnwarszawa.plZdjęcie ilustracyjne

41-letni mężczyzna po awanturze ze swoją matką wyszedł z domu i wybił szybę w stojącym na przystanku tramwaju. Awanturnik został zatrzymany przez policję, przyznał się do winy. W momencie zdarzenia w jego krwi było 2,5 promila alkoholu.

Do incydentu doszło w ubiegły wtorek około godziny 14. Tramwaj linii 11 zatrzymał się na przystanku przy ul. Skierniewickiej, wtedy do składu podszedł 41-latek i mocnym uderzeniem pięścią wybił szybę.

Na miejscu wezwano policję, która zbadała mężczyznę alkomatem. Okazało się, że jest pijany - w jego krwi było 2,5 promila alkoholu. Policjantom tłumaczył się, że szybę wybił z powodu zdenerwowania po kłótni z matką.

Straty oszacowano na ok. 2 tysiące złotych. Po wytrzeźwieniu 41-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Przestępstwo którego się dopuścił zagrożone jest karą do pięciu lat więzienia.

Zobacz także: "Seria ataków z wiatrówki. Ostrzelane samochody, tramwaj, przystanek"

Policja o groźnym incydencie
TVN24

md/b