Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Wybierz najlepszego piłkarza Legii

Najnowsze

| Eurosportfot

Sezon piłkarskiej Ekstraklasy dobiegł końca, więc najwyższy czas na podsumowania. Tych dokonać mogą sami kibice. Serwis Legia.com ogłosił plebiscyt na najlepszego piłkarza stołecznej drużyny.

Przez najbliższy tydzień kibice będą mogli wybierać jednego z 29 legionistów. Później dziesiątka, która cieszyła się największym poparciem fanów wejdzie do ścisłego finału. To spośród nic zostanie wybrany najlepszy piłkarz Legii. Zwycięzcę poznamy 17 czerwca.

WEŹ UDZIAŁ W GŁOSOWANIU

Redakcja serwisu Legia.com przygotowała również mały poradnik dla głosujących. Dzięki niemu można prześledzić ogólne dokonania piłkarzy w minionym sezonie Ekstraklasy.

Bramkarze W sezonie 2010/11 dostępu do legijnej bramki broniło trzech golkiperów. Na początku sztab szkoleniowy stawiał na Marijana Antolovicia. Z czasem Chorwat oddał miejsce Kostiantynowi Machnowskiemu. Od listopada pierwszym bramkarzem Legii jest Wojciech Skaba, który był pewniakiem przez niemal całą rundę wiosenną.

Obrońcy W zakończonym sezonie najwięcej meczów w Legii rozegrali Marcin Komorowski oraz Jakub Rzeźniczak. Obaj stanowili o sile stołecznej defensywy. W rundzie rewanżowej z bardzo dobrej strony pokazał się Jakub Wawrzyniak. Jesienią błyszczał Tomasz Kiełbowicz. Pierwszym zmiennikiem dla kontuzjowanych był Artur Jędrzejczyk. W kilkunastu meczach wystąpili Dickson Choto i Inaki Astiz, chociaż obaj zmagali się w trakcie rozgrywek z licznymi urazami. Pojedyncze występy w pierwszym zespole Legii zaliczyli również Srdja Kneżević i Dejan Kelhar.

Pomocnicy W tej formacji było trzech pewniaków – Ivica Vrdoljak, Miroslav Radović i Manu. Szczególna uwagę należy zwrócić na „Rado", który wyraźnie odbudował się po zmianie trenera. Bardzo ciekawie wyglądała rywalizacja o miejsce w środku pomocy. W rundzie jesiennej kilka razy z dobrej strony pokazał się Maciej Iwański, który zimą odszedł do ligi tureckiej. Wiosną kilka niezłych spotkań rozegrał Alejandro Cabral. W lutym na Łazienkowską 3 sprowadzono Janusza Gola, który w drugiej części rundy rewanżowej walczył o miejsce w składzie z Arielem Borysiukiem. Na bokach pomocy trenerzy Legii mieli do dyspozycji Macieja Rybusa, Felixa Ogbuke i Sebastiana Szałachowskiego. Skorża dał szanse na grę również dwóm młodym zawodnikom – Michałowi Żyro i Rafałowi Wolskiemu. W rundzie jesiennej krótki występ w pierwszym zespole Legii zaliczył Piotr Giza, jednak kilkanaście dni po spotkaniu w Chorzowie rozwiązał kontrakt i odszedł do Cracovii.

Napastnicy Miniony sezon należał do Michała Kucharczyka. Młody napastnik, który przyszedł ze Świtu Nowy Dwór, przebojem wywalczył miejsce w wyjściowym składzie. „Kucharz" strzelił kilka ważnych i ładnych goli, a w nagrodę za swoją postawę zadebiutował w reprezentacji Polski. W rundzie wiosennej dołączył do niego Michal Hubnik. Czech zdobył dwie bramki, ale pod koniec wiosny zmagał się z kontuzjami i ostatnie mecze oglądał z trybun. W rundzie jesiennej Bruno Mezenga strzelił trzy gole. Wiosną Brazylijczyk nie poprawił swojego dorobku, ponieważ grywał bardzo rzadko. Swoich statystyk nie poprawił również Takesure Chinyama. Tradycyjnie zmagał się z kontuzją kolana i długo czekał na powrót do gry.

Legia.com/ran

Źródło zdjęcia głównego:  | Eurosport