Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wybiegnij na murawę Stadionu Narodowego

Warszawa

| Fakty TVNStadion Narodowy / fot. NCS

24 lipca warszawiacy po raz pierwszy wejdą na Stadion Narodowy.

Narodowe Centrum Sportu zaprasza na pierwszą wizytę na największym stadionie w Polsce. Choć data otwarcia obiektu wciąż nie jest znana, budowa jest już na takim etapie, że można wpuścić na jej teren tych, którzy są najbardziej ciekawi.

- W czasie spaceru każdy będzie mógł wejść tunelem na płytę boiska i zobaczyć jak stadion prezentuje się od środka; jak wyglądają dwa pierścienie trybun dla 58 tysięcy widzów czy 70-metrowa iglica. W tym dniu, specjalnie dla uczestników spaceru ekrany LED będą uruchomione po raz pierwszy i zostanie na nich wyświetlony premierowy pokaz - zapowiada Narodowe Centrum Sportu.

- Od początku budowy Stadion Narodowy w Warszawie budzi ogromne zainteresowanie. Codziennie wpływają do nas zapytania o możliwość wejścia na Stadion. Dlatego bardzo cieszymy się z faktu, że nareszcie możemy udostępnić nasz obiekt i jesteśmy ciekawi opinii zwiedzających - mówi Daria Kulińska, rzecznik NCS.

50 tysięcy krzesłek

Ci, którzy przyjdą na stadion, będą mogli też zasiąść na trybunach, gdzie właśnie kończy się montaż krzesełek. NCS przygotuje też wystawę o historii Stadionu Dziesięciolecia, na gruzach którego powstaje Narodowy.

Stadion będzie otwarty od 10 do 18. Wstęp będzie bezpłatny. Wejście zaplanowano od Wybrzeża Szczecińskiego. Do dyspozycji gości będzie wytyczona trasa, którą każdy będzie mógł się przespacerować.

Na stronie internetowej Stadionu Narodowego znajdują się informacje dla rodziców i dla rowerzystów oraz regulamin zwiedzania. NCS zachęca, by na stadion przyjechać komunikacją miejską - wokół mogą być kłopoty ze znalezieniem miejsca parkingowego. Więcej informacji można uzyskać pod numerem (22) 517 94 06 lub pod adresem biuro@ncs2012.pl.

roody/ec