Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Wybieg, plac zabaw czy boiska? Pytają o przyszłość Pola Mokotowskiego

TVN Warszawa

tvnwarszawa.plRatusz ogłasza konsultacje dot. Pola Mokotowskiego

Wybieg dla psów, plac zabaw dla dzieci, a może sportowe boiska? Miasto chce rozmawiać z mieszkańcami o przyszłości Pola Mokotowskiego. Oprócz spotkań planuje także warsztaty projektowe i spacery badawcze. Mają wystartować w kwietniu.

- Chcielibyśmy, aby konsultacje wystartowały 26 kwietnia w Dzień Ziemi, ale nie możemy jeszcze potwierdzić tej daty. Na razie trwają przygotowania do ich sprawnego przeprowadzenia – mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik pasowy ratusza.

Ratusz chce poznać opinię mieszkańców, zwłaszcza w kwestii zagospodarowania terenu po dawnej bazie MPO i utworzeniu po jego północnej stornie, pomiędzy ulicą Wawelską, Czubatki i ścieżką Kapuścińskiego, wybiegu dla psów.

To właśnie plany jego budowy wzbudzają od kilku tygodni spore kontrowersje. Głośno inwestycji sprzeciwiają się m.in. członkowie stowarzyszenia Ochocianie.

O tej sprawie pisaliśmy już wcześniej. CZYTAJ WIĘCEJ

Będą dyskutować i spacerować

Konsultacje mają objąć nie tylko spotkania z mieszkańcami, ale także warsztaty projektowe czy spacery badawcze. - Mieszkańcy będą mieli także możliwość zgłaszania uwag drogą mailową – podkreśla Milczarczyk.

Dokładny harmonogram ma niebawem zostać opublikowany na stronie miasta.

- Pole Mokotowskie jako przestrzeń publiczna powinno służyć wielu użytkownikom – spacerowiczom, uprawiającym sport, rodzicom z dziećmi czy też właścicielom psów. Dlatego zależy nam na poznaniu uwag i pomysłów warszawiaków. Chcemy, żeby ten obszar został zaprojektowany w taki sposób, żeby umiejętnie łączył potrzeby różnych użytkowników - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Prace ruszą w połowie roku?

Ratusz planuje, że konsultacje potrwają do końca czerwca. Nie wyklucza jednak, że mogą zostać wydłużone. Kiedy więc rozpocznie się realizacja nowych inwestycji w parku? - Prace rozpoczniemy niezwłocznie po zakończeniu konsultacji. Myślę, że połowa tego roku jest realnym terminem – odpowiada Milczarczyk.

Ratusz planuje, aby wybieg dla psów powstał na północ od dawnej bazy MPO:

Czy na Polu Mokotowskim wybudowany zostanie wybieg dla psów?
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

jk