Wtargnęli na gejowską imprezę. "Nie wiem kiedy straciłam kolczyki"

Warszawa

Maciej Wężyk/ tvnwarszawa.plPolicja szuka sprawców

Grupa nieznanych sprawców napadła na uczestników gejowskiej imprezy. Wśród pobitych znalazł się rzecznik prasowy Parady Równości, Jej Perfekcyjność.

Do ataku doszło w nocy z piątku na sobotę. W jednym z mieszkań na Ochocie odbywała się impreza "Spotkania Gejów Nastoletnich #5 i 1000 Miłości", jak pisze o niej Mariusz Drozdowski znany jako Jej Perfekcyjność.

- Wtargnęli do środka i rzucili się do bicia. (...) Atakowali w korytarzu i w kuchni. Jedyne, co wydawało mi się racjonale, zważywszy na ich przewagę w sile, było odwrócenie się tyłem i osłanianie w ten sposób twarzy. Stałam więc tak, trzymając rozpostarte ramiona i zbierałam kolejne ciosy. Nawet nie wiem, w którym momencie straciłam kolczyki. Niewiele mówili. Jedynie coś w stylu "Co jest, k...a?!"albo "Macie pedały"" – pisze na swoim blogu Mariusz Drozdowski, transwestyta posługujący się pseudonimem "Jej perfekcyjność".

"Atak na tle homofobicznym"

Krótko po bójce zjawiła się policja. Jeden z pobitych miał rozpoznać wśród napastnika człowieka, którego widział wcześniej na osiedlu. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania, jednak tej nocy nikogo nie znaleźli.

- To był atak na tle homofobicznym i jako taki nie może nas wystraszyć. Oczywiście, że cała sprawa jest traumatycznym przeżyciem – pisze Jej Perfekcyjność.

Jaka dodaje, nikomu nic poważnego się nie stało. - No, po pierwsze opatrzyłam się i pomogliśmy nastolatkowi. A potem wróciliśmy do imprezowania – pisze na swoim blogu Jej perfekcyjność.

Szukają napastników

Drozdowski oficjalne zawiadomienie na policji złożył w niedzielę. Jak sam przyznał, nie mógł zrobić tego wcześniej, bo był pijany, podobnie jak inni uczestnicy imprezy.

- Przyjęliśmy zgłoszenie w tej sprawie. Będziemy teraz uzyskiwać informacje o przebiegu całego zdarzenia. Wciąż poszukujemy napastników – powiedział Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy stołecznej komendy.

bf/roody