Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Wtargnął do domu, strzelał, miał "pół kilo białej substancji"

Warszawa

Słoiki z białym proszkiem | ksp
Zatrzymany 24-latek | ksp
Słoiki z białym proszkiem | ksp
Zatrzymany 24-latek | ksp
Słoiki z białym proszkiem | ksp
Zatrzymany 24-latek | ksp

Przeskoczył ogrodzenie, zagroził użyciem broni i wszedł do domu, gdzie dwukrotnie strzelił. Mateusz W. usłyszał sześć zarzutów.

Do niecodziennego zajścia doszło w poniedziałek. Mieszkanka Henryszewa (pow. grodziski) powiadomiła policjantów, że przez okno zobaczyła mężczyznę, który przeskakuje przez płot.

Jak poinformowała komenda stołeczna, Mateusz W. zagroził kobiecie użyciem broni, a następnie wszedł do jej domu. Kobieta uciekła i już przed budynkiem usłyszała dwa wystrzały. Wezwała na pomoc sąsiada. We dwoje próbowali wejść do domu kobiety, ale 24-latek zagroził ponownym użyciem broni.

Na miejsce przyjechali policjanci. Obezwładnili 24-letniego mężczyznę. Był trzeźwy, policjanci sprawdzają czy nie był pod wpływem narkotyków.

Nikt nie został ranny.

"Słoiki z białym proszkiem"

Funkcjonariusze przeszukali dom poszkodowanej. Znaleźli leżący na podłodze pistolet oraz saszetkę, w której były dwa słoiki wypełnione ponad pół kilogramem białej substancji. Jak informują stołeczni, w miejscu zamieszkania zatrzymanego znaleziono kolejne opakowanie z białym proszkiem. Wszystko zostało zabezpieczone do dalszych badań. Mateusz W. usłyszał w sumie sześć zarzutów. Odpowie za wdarcie się do cudzego domu, grożenie użyciem broni mieszkańcom i policjantom, nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

W czwartek sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące.

ło/r