Wszystkie światła miasta. Niezwykły film o Warszawie

Warszawa

Adam MichalskiKolory i światła Warszawy

Warszawa budzi się ze snu. Mieszkańcy stolicy ruszają na spacery, a samoloty w dalekie podróże. Jednak spektakl zaczyna się po zachodzie słońca. Powstał niezwykły film o stolicy.

- Po trzech miesiącach i wielu nieprzespanych nocach oto nareszcie jest. Współczesne spojrzenie na Warszawę przy wykorzystaniu animacji poklatkowej – pisze o produkcji "The Capital" jej autor Adam Michalski.

Rzeczywiście jest na co popatrzeć: światła pędzących samochodów, autobusów, pociągów, tramwajów, i ludzie: spacerujący Krakowskim Przedmieściem turyści i warszawiacy, czy krzątający się w swoich domach, zapalający i gaszący światła mieszkańcy. Jednak najważniejsze jest tło, czyli stołeczne budynki: śródmiejskie wieżowce, Zamek Ujazdowski, dworzec PKP Powiśle, Zamek Królewski, kamienice przy rynku Starego Miasta i wiele innych.

Dostrzeżony na świecie

Film zdobył rzesze fanów. W serwisie youtube.com został wyświetlony ponad 61 tysięcy razy. Został dostrzeżony także za granicą. Link do filmiku udostępnili na portalach społecznościowych m.in. laureatka Pulitzera Anna Applebaum z "Washington Post" i David Frum, dziennikarz telewizji CNN.

Film zobaczyć można także na kanale youtube Adama Michalskiego (adammichalsky@gmail.com).

wp/b