Wszystkich Świętych: zamknięte ulice, świąteczne rozkłady

Warszawa

Zmiany na Woli | Urząd Miasta
Zmiany w Rembertowie | Urząd Miasta
Zmiany na Woli | Urząd Miasta
Zmiany na Bródnie | Urząd Miasta
Zmiany na Bielanach | Urząd Miasta
Zmiany na Woli | Urząd Miasta
Zmiany w Rembertowie | Urząd Miasta
Zmiany na Woli | Urząd Miasta
Zmiany na Bródnie | Urząd Miasta
Zmiany na Bielanach | Urząd Miasta
Zmiany na Woli | Urząd Miasta

W dzień Wszystkich Świętych i w Zaduszki, w Warszawie łatwiej będzie dojechać na cmentarze komunikacją miejską. Kierowcy indywidualni muszą liczyć się z ograniczeniami w ruchu i parkowaniu w pobliżu nekropolii. Podpowiadamy, jak poruszać się po mieście.

Zarówno w czwartek, jak i w piątek zamkniętych będzie ponad 20 ulic w całej Warszawie:

- Królewska - jezdnia północna na odcinku Mazowiecka-Marszałkowska - 11 Listopada - na odcinku Stefana Starzyńskiego-Letnia - Jacka Odrowąża - na odcinku Stefana Starzyńskiego-Matki Teresy z Kalkuty - Piotra Wysockiego - na odcinku Władysława Syrokomli-Matki Teresy z Kalkuty -Matki Teresy z Kalkuty - na odcinku Rembielińska-św.Wincentego oraz Piotra Wysockiego-Michała Ogińskiego - Chodecka - na odcinku Budowlana-Wyszogrodzka - św. Wincentego - na odcinku Jacka Odrowąża-Gilarska - Kołowa - na odcinku św. Wincentego-Handlowa - Smoleńska - na odcinku św. Wincentego-Witebska - Borzymowska - na odcinku św. Wincentego-Gościeradowska - Wólczyńska - na odcinku Władysława Reymonta-Kazimierza Wóycickiego - Kazimierza Wóycickiego - na odcinku od wjazdu na parking przy Bramie Głównej do Bramy Południowej Cmentarza Północnego - Arkuszowa - na odcinku od Estrady do ul. Wólczyńskiej - Opłotek i Palisadowa – całe - Okopowa - zachodnia jezdnia na odcinku Mordechaja Anielewicza-Zgrupowania Armii Krajowej "Radosław" - Powązkowska - w obu kierunkach - na odcinku Okopowa-aleja Armii Krajowej - parking przy bramie bocznej Cmentarza Powązkowskiego Komunalnego - Józefa Mehoffera - na odcinku Hanki Ordonówny-Myśliborska - Majolikowa - na odcinku Pomorska-Józefa Mehoffera - Korkowa - na długości cmentarza w Marysinie Wawerskim - Grzybowa - na odcinku od Zygmunta III - Ryżowa - na odcinku Kleszczowa-Dzieci Warszawy.

W dniach 1-4 listopada nie będzie można też zatrzymywać aut w rejonie cmentarzy. Zakaz będzie obowiązywał na fragmentach ul. Wólczyńskiej, Ryżowej, Orłów Piastowskich, Powsińskiej, Wałbrzyskiej, Korkowej, Grzybowej, Mehoffera i na Trakcie Lubelskim

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Jak zatem dotrzeć najprościej do nekropolii? Jeżeli chcemy dojechać samochodem do największych i najbardziej obleganych warszawskich cmentarzy, warto skorzystać z podpowiedzi urzędników:

DOJAZD DLA KIEROWCÓW DO CMENTARZA CYWILNEGO NA POWĄZKACH

- od Wolskiej: ulicami Młynarską lub Płocką, a dalej Obozową do parkingów znajdujących się przy ulicach: Ostroroga, Wawrzyszewskiej i Św. Stanisława, - od Broniewskiego: ulicami: Rydygiera i Duchnicką do parkingów znajdujących się przy ulicach: Powązkowskiej, Tatarskiej i Ostroroga, - od Towarowej i al. Solidarności: ulicą Okopową do parkingów znajdujących się przy ulicach: Okopowej i Dzikiej.

DOJAZD DO CMENTARZA BRÓDNOWSKIEGO

- od ulicy Radzymińskiej: ulicami Młodzieńczą i Kondratowicza do parkingów znajdujących się przy ulicach Boliwara, Żuromińskiej i Gilarskiej, - od Trasy AK: ulicą Wysockiego do parkingów znajdujących się przy ulicy Wysockiego i Matki Teresy z Kalkuty (jednokierunkowa na odcinku od ulicy Rembielińskiej do ulicy Ogińskiego). Ponadto w dniach 1-4 listopada b.r. na ulicy Smoleńskiej zostanie utrzymany jeden kierunek ruchu.

Mieszkańcom lewobrzeżnej Warszawy drogowcy zalecają dojazd Wisłostradą i Trasą AK do ulicy Wysockiego lub ulicy Łabiszyńskiej.

DOJAZD DO CMENTARZA PÓŁNOCNEGO

- ulicami Pułkową i Wóycickiego (jednokierunkową na odcinku Pułkowa - Żubrowa): do istniejących parkingów przy bramie po stronie północno-wschodniej cmentarza.- dojazdem do bramy południowej i zachodniej - od strony Radiowa: ulicami Radiową i Estrady.

DOJAZD DO CMENTARZA WAWRZYSZEWSKIEGO

- ulicami Żeromskiego, Reymonta i Conrada oraz ulicami Wólczyńską i Sokratesa do parkingów znajdujących się przy ulicach Conrada i Kwitnącej.

CZYTAJ, JAK DOJECHAĆ W OKOLICE POZOSTAŁYCH CMENTARZY

Mimo wszystko, urzędnicy zachęcają jednak do korzystania z komunikacji miejskiej.W czwartek i piątek Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi 25 autobusowych linii cmentarnych. 1 listopada, będą kursowały w godzinach 7.00-19.00, z wyjątkiem linii dojeżdżających na Powązki (C11, C12, C80), które będą jeździły do godziny 21.00 oraz linii C81- będzie kursowała od godziny 8.30 do godziny 18.30. Tramwajowe linie cmentarne będą kursowały w godzinach 7.00-19.00. Linie autobusowe 140, 202, 212, 228 i 426 zostaną zawieszone.

2 listopada, autobusy będą kursowały według świątecznego rozkładu jazdy, przy jednoczesnym zasileniu linii: 101, 122, 132, 138, 141, 142, 145, 162, 167, 186, 189, 504, 507, 517, 520, 523, 527, 709, 710, 718, 719 oraz 739. Dodatkowo zostaną uruchomione linie 331 i 422. Autobusy linii L17, L18 i L19 pojadą według sobotniego rozkładu jazdy. Nie będą kursowały linie L-4, L-6, L-7 i L-8, linia 202 zostanie zawieszona.

W Dzień Zaduszny tramwaje pojadą zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Linia 31 zostanie zasilona dodatkowym taborem.

1 i 2 listopada ZTM uruchomi dwie tramwajowe linie cmentarne C1 i C6. Zostaną skierowane na następujące trasy:

- C1 - ANNOPOL - Annopol - Rembielińska - Matki Teresy z Kalkuty - Odrowąża - Starzyńskiego - most Gdański - Słomińskiego - Okopowa - al. Solidarności - Wolska - CM. WOLSKI - C6 - ŻERAŃ WSCHODNI - Annopol - Rembielińska - Matki Teresy z Kalkuty - Odrowąża - 11 Listopada - Targowa - Ratuszowa - Jagiellońska - al. Solidarności - Wolska - CM. WOLSKI.

SPRAWDŹ TRASY AUTOBUSOWYCH LINII C

Podczas wizyt na grobach przydadzą się parasole - sprawdź prognozę pogody tvnmeteo.pl

Uwaga na deszcz i wiatr drogach! - sprawdź prognozę pogody dla kierowców.

ran//ec