Wspólny bilet wróci do Wołomina? "ZTM przedstawi wyliczenia"


Przedstawiciele ZTM, KM i gmin powiatu wołomińskiego spotkali się, aby negocjować powrót wspólnego biletu. Konkretów na razie brak, ale pojawiło się światełko w tunelu.

Czy wspólny bilet wróci na linię wołomińską? Na razie nie wiadomo, ale - jak podał, Zarząd Transportu Miejskiego - został wykonany pierwszy krok w tym kierunku.

Poza przedstawicielami ZTM, w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Kolei Mazowieckich oraz Ząbek, Zielonki, Kobyłki i Wołomina.

Dopłaty od 40 do 60 procent

- Przedstawiciel KM poinformował uczestników, że nie ma możliwości nawiązania współpracy w oparciu o bilet odcinkowy KM, który byłby honorowany w środkach komunikacji ZTM na terenie pierwszej strefy. Wobec tego ZTM złożył gminom propozycję nawiązania ponownej współpracy na zasadach obowiązujących w pozostałych gminach aglomeracji warszawskiej – poinformował ZTM.

Jak miałby wyglądać podział kosztów? Zielonka, Kobyłka i Wołomin miałyby pokrywać 40 proc. kosztów funkcjonowania wspólnego biletu na swoim terenie. Natomiast Ząbki mogłyby wejść do pierwszej strefy biletowej. Musiałyby pokrywać 60 proc. kosztów funkcjonowania systemu.

Jak podał ZTM, samorządy otrzymają w najbliższych dniach konkretne wyliczenia, które pomogą im podjąć ostateczną decyzję oraz zarezerwować w budżetach odpowiednie środki finansowe.

Drożej za dojazd

Mieszkańcy powiatu wołomińskiego stracili szansę na korzystanie z pociągów Kolei Mazowieckich na podstawie karty miejskiej wraz z końcem czerwca 2013 roku. Dla mieszkańców oznaczało to wzrost kosztów codziennych dojazdów do pracy i szkoły.

b/roody

Pozostałe wiadomości