Wspólny bilet utrzymany. Ząbki w drugiej strefie

tvnwarszawa.plWspólny bilet

Wspólny bilet na linii wołomińskiej zostanie, ale Ząbki znajdą się w drugiej strefie biletowej. Porozumienie w tej sprawie zostanie podpisane pod koniec lutego. A już w czwartek uchwałą w sprawie zmiany strefy zajmą się stołeczni radni.

Udało się osiągnąć kompromis, ale mieszkańcy Ząbek korzystający z karty miejskiej, za bilet 30-dniowy zapłacą więcej: 156, zamiast dotychczasowych 90 zł za miesięczny w I strefie.

Ząbki języczkiem u wagi

Umowę dotyczącą współfinansowania wspólnego biletu ZTM i Kolei Mazowieckich wypowiedział pod koniec listopada 2011 roku burmistrz Ząbek Robert Perkowski. Nie przyjął warunków zaproponowanych przez ZTM, który żądał 800 tys. zł więcej, niż we wcześniejszej umowie. Przekonywał, że na tak dużą dopłatę gmina nie może sobie pozwolić.

Wyłączenie Ząbek ze wspólnego biletu oznaczało, że od 1 marca pasażerowie nie mogliby jeździć koleją na podstawie biletu miejskiego na całej trasie Warszawa-Zagościniec, ponieważ Ząbki są pierwszą podwarszawską stacją na tej linii. Na początku lutego wstępnie w sprawie wspólnego biletu porozumieli się ZTM i starosta wołomiński Piotr Uściński, który przejął negocjacje z ZTM.

O włączeniu Ząbek do II strefy biletowej zdecydują w czwartek stołeczni radni - projekt uchwały w tej sprawie znalazł się w porządku obrad.

Linia wołomińska

Bez dodatkowych opłat na bilecie ZTM można było jeździć na trasie z Ząbek do stacji Warszawa Wileńska od czerwca 2007 r. W 2009 r. obszar "wspólnego biletu" obowiązywał na trasie wołomińskiej już do przystanku Zagościniec.

PAP//b

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości