Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wściekły nietoperz przestraszył Piaseczno

Warszawa

| data.giss.nasa.gov, mashable.comfot. sxc.hu

Nietoperz, który ugryzł jednego ze spacerowiczów w Piasecznie ma wściekliznę. To spowodowało, że cały powiat piaseczyński jest obszarem zagrożonym wścieklizną zwierząt.

Jak przekazali nam piaseczyńscy urzędnicy , jeden mieszkańców Piaseczna w czasie spaceru znalazł nietoperza. Myślał, że jest martwy, jednak kiedy go podniósł zwierzę go ugryzło.

Mężczyzna nietoperza zaniósł do najbliższego weterynarza. Po badaniach okazało się, że zwierzę ma wściekliznę.

To wydarzenie spowodowało, że powiatowy lekarz weterynarii cały powiat piaseczyński określił jako obszar, zagrożony wścielkizną.

Wprowadzają zakazy

- Na tym obszarze zakazuje się organizowania targów, wystaw, konkursów i pokazów z udziałem psów, kotów, bydła, świń, owiec i kóz oraz zwierząt futerkowych, polowań i odłowów zwierząt łownych oraz przemieszczania lub obrotu zwierząt: psów, kotów, bydła, świń, owiec, kóz i zwierząt futerkowych, zwłok zwierzęcych, produktów, surowców i przedmiotów, które mogą spowodować szerzenie się wścieklizny – czytamy w komunikacie powiatowego lekarza weterynarii.

Lekarz zaleca, aby "psy trzymać na uwięzi, koty w zamknięciu, a zwierzęta gospodarskie pozostawiać w zagrodach". Po za tym zalecane są szczepienia psów i kotów przeciw wściekliźnie.

bf/ec