Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Wrocławski sąd nie aresztował warszawskich urzędników

Warszawa

TVN24Zatrzymania w sprawie reprywatyzacji

Wrocławski sąd odrzucił w środę wnioski prokuratury o tymczasowe aresztowanie dwojga urzędników stołecznego ratusza: Mariusza P. i Gertrudy J.-F., podejrzanych o niedopełnienie obowiązków w związku z reprywatyzacją.

Informację o odrzuceniu wniosków przekazał dziennikarzom po posiedzeniu aresztowym prokurator Marek Kaczmarzyk z wrocławskiej prokuratury.

"Obawa mataczenia"

Prokuratura wnioskowała o areszt wobec Mariusza P. i Gertrudy J.-F, ponieważ – jak powiedziała jej rzeczniczka Anna Zimoląg - istnieje "obawa mataczenia w prowadzonym śledztwie". Wobec trzeciej z podejrzanych osób, niezatrudnionego już w warszawskim ratuszu radcy prawnego Jerzego M., prokuratura nie wnosiła o areszt; nakazała mu wpłacenie 50 tys. zł poręczenia majątkowego, nałożyła też dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Zarzuty postawione we wtorek urzędnikom stołecznego ratusza są związane z procedurą zwrotu działki przy pl. Defilad (przedwojenny adres: Chmielna 70), i przyznania prawa do użytkowania wieczystego, przez co miasto straciło ponad 62 mln zł. Przestępstwa, których dotyczą zarzuty, zostały popełnione w latach 2011-12. Urzędnicy zostali zatrzymani w poniedziałek. Mariusz P. to kierownik Działu Nieruchomości Dekretowych m.st. Warszawy w Wydziale Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy.

Gertruda J.-F. jest naczelnikiem Wydziału Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy, a radca prawny Jerzy M., który w przeszłości pełnił funkcję koordynatora samodzielnego wieloosobowego stanowiska pracy radców prawnych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy, nie jest już zatrudniony w ratuszu.

Prokuratura o zarzutach:

Prokuratura o zarzutach
| tvn24

PAP/kz/r