Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Wrócił mural Edelmana, powstaje wizerunek Bowiego

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plMural Marka Edelmana

Na Muranów wrócił właśnie mural Marka Edelmana. Z kolei na Żoliborzu trwają przygotowania do stworzenia portretu Dawida Bowiego.

Mural Marka Edelmana mogą oglądać ci, którzy przechodzą ulicą Karmelicką. Pod numerem 26, na budynku szkoły pojawił się wizerunek jednego z przywódców powstania w warszawskim getcie z żółtym żonkilem, a także cytat: Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia.

Jego autorem jest Dariusz Paczkowski. Stworzył go przy wsparciu Stacji Muranów, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Fundacja KLAMRA.

Mural tym samym wrócił na Muranów. Wcześniej zdobił budynek przy ulicy Nowolipki 9B. Tamta wersja została jednak zamalowana, ponieważ nie doszło do porozumienia ze wspólnotą mieszkaniową.

Bowie w Warszawie

Z kolei przy ulicy Marii Kazimiery powstaje mural poświęcony angielskiemu muzykowi Davidowi Bowiemu. Za projekt odpowiada Architekt i grafik Dawid Celek, który wygrał konkurs zainicjowany przez Stację Muranów.Praca przedstawia podobiznę Bowiego - z wrysowanym w motyw pioruna Pałacem Kultury i Nauki.Planowaną datą uroczystego odsłonięcia muralu na Żoliborzu jest 21 kwietnia. Zdaniem jednego z biografów muzyka to dzień przyjazdu Bowiego do Warszawy.

ran/ec

Przygotowania do stworzenia muralu Bowiego
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl