Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Wreszcie mogli sobie zrobić selfie

Warszawa

ONICO AZS Politechnika WarszawskaZwycięskie selfie po meczu z Effectorem Kielce

Od kilku sezonów siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej mają pewien rytuał - po wygranym meczu robią sobie w szatni "zwycięskie selfie". Zdjęcia z twarzami pełnymi radości stołeczni kibice nie oglądali jednak od czterech kolejek. Dziś je zobaczyli.

"Inżynierowie"grali na wyjeździe z Effectorem. Kielecki zespół - choć teoretycznie słabszy - zajmował w tabeli 8. lokatę - był o 3 oczka wyżej od drużyny z Warszawy. Mimo to przed meczem, jak i przed spotkaniem poprzednich dwóch kolejek, warszawianie wierzyli w przełamanie.

Przy 2500 widzów mecz zaczęli bardzo mocno. W początkowej fazie pierwszego seta gra była wyrównana. Potem "Inżynierowie" odskoczyli i partię wygrali do 17. Dużo punktowali Filip i Wrona. 4 punkty Politechnika zdobyła 4 blokiem.

W drugim secie też zaczęło się od wyrównanego stanu punktowego. W drugiej części tej partii Politechnika wypracowała 4 punktowe prowadzenie, ale z wyniku 19-15 dla "Inżynierów" zrobiło się 19-19. Gospodarze mieli nawet setbola, ale ostatecznie set rozstrzygnął się na przewagi. Politechnika wygrała 30-28.

Trzecią partię otworzyli kielczanie. Zdobyli dwa punkty i prowadzenie utrzymali do końca partii. 25-22 i 1-2 w meczu.

Kolejnego seta Politechnika zaczęła zdeterminowana. Warszawscy siatkarze prowadzili nawet sześcioma punktami (10-4). Potem rywale odrobili część strat, ale wyniku nie dogonili. W secie 25-23, a w meczu 3-1 dla ONICO AZS Politechniki Warszawskiej.

Kolejny mecz warszawian 29.11 w Radomiu. Najbliższy występ na własnym parkiecie 3.12 na Torwarze.