Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Wracał z wesela, rozbił szybę w wozie strażackim

Warszawa

ShutterstockStraż pożarna (zdjęcie ilustracyjne)

Otwoccy strażacy wracali z nocnej akcji, kiedy nagle w przednią szybę ich wozu uderzył kamień. Okazało się, że rzucił nim elegancko ubrany mężczyzna. Potem chwiejnym krokiem próbował uciec. Strażacy wezwali policję.

Sytuacja miała miejsce w Ostrowiu na drodze krajowej nr 17. Jak relacjonują strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, nikomu nic się nie stało. Pojawiło się jedynie pęknięcie na szybie, w miejscu uderzenia przez kamień.

Pijany weselnik

Zatrzymany to 26-letni otwocczanin. Policjanci zabrali go na komendę do Otwocka. Tam wyjaśnił, dlaczego jest tak elegancko ubrany - okazało się, że właśnie wracał do domu z przyjęcia weselnego. Jak informuje policja, mężczyzna nie potrafił jednak równie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze postawili 26-latkowi zarzut umyślnego uszkodzenia szyby w wozie strażackim. Podejrzany przyznał się do winy. Teraz zapłaci grzywnę oraz pokryje koszty związane z naprawieniem wyrządzonej szkody.

W październiku pisaliśmy o agresywnych zachowaniach kierowców na ulicach Warszawy.

Drogowa agresja na drodzeTomasz/Kontakt24/TVN24
wideo 2/4

mp/mś