Wracał z Syrii, wpadł na Okęciu. Podejrzany o terroryzm zatrzymany

Warszawa

Dariusz Kłosiński / Lotnisko ChopinaMężczyzna został zatrzymany na lotnisku

Marokańczyk podejrzewany przez służby specjalne Hiszpanii o działalność terrorystyczną wpadł na stołecznym lotnisku imienia Fryderyka Chopina - dowiedział się portal tvn24.pl. Mężczyzna czeka teraz w areszcie na ekstradycję.

Informację o zatrzymaniu podejrzewanego o działalność w siatce terrorystycznej potwierdziliśmy u rzecznik prasowej nadwiślańskiego oddziału Straży Granicznej.

Awaryjne lądowanie przez fałszywy alarm. Policja zatrzymała mężczyznę

- Do zatrzymania doszło 15 czerwca. Do odprawy paszportowej zgłosił się obywatel Maroko, który w naszych systemach widniał jako poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania - wyjaśnia starszy chorąży Dagmara Bielec-Janas.

Wiadomo, że nakaz aresztowania wystawił sąd w Hiszpanii, na wniosek tamtejszych służb specjalnych. Dla terrorysty Warszawa była jedynie portem przesiadkowym - był w podróży z Belgradu właśnie do Hiszpanii.

Sprawę ekstradycji nadzorują teraz prokuratorzy z prokuratury okręgowej. W kontakcie z hiszpańskimi służbami są funkcjonariusze z Centrum Antyterrorystycznego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jak usłyszeliśmy, mężczyzna najprawdopodobniej wracał z Syrii, gdzie przeszedł szkolenie terrorystyczne.

Pierwszy nieoficjalną informację o zatrzymaniu mężczyzny przekazał na swoim twitterowym profilu Michał Hola, doradca do spraw bezpieczeństwa.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

zir,mdo/ja