Wracają rowery Veturilo

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl1 marca wraca Veturilo

W nocy z 29 lutego na 1 marca rozpocznie się piąty sezon Warszawskiego Roweru Publicznego - informuje firma Nextbike Polska. Mieszkańcy stolicy po trzymiesięcznej przerwie ponownie będą mogli korzystać z sieci wypożyczalni miejskich rowerów.

Veturilo wraca po zimowej przerwie. Jak informuje Nextbike Polska, ten czas poświęcono na naprawę rowerów i przygotowanie infrastruktury na kolejny sezon. Na wszystkich stacjach system zostanie uruchomiony w tym samym czasie, 1 marca chwilę po północy. - Jednoślady pojawią się na stacjach wcześniej, a pierwsi rowerzyści pojadą już z samego rana - zaznacza Karolina Gałecka z Zarządu Transportu Miejskiego. – Ostatnie dni przed startem to najlepszy moment, by sprawdzić stan swojego konta Veturilo i dokonać niezbędnego doładowania, jeśli jest taka potrzeba. Przypominamy, że konto jest aktywne, czyli umożliwia dokonywanie wypożyczeń, gdy znajduje się na nim minimum 10 zł. Zachęcamy również nowe osoby do rejestracji w systemie – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Dwie nowe stacje

W sezonie 2016 rowerzyści będą mogli korzystać z 3039 jednośladów, wypożyczając je z 204 stacji. Będą dwie nowe lokalizacje, przy Trinity Park I oraz Warsaw Spire. Dodatkowo rowerzyści będą mogli skorzystać z 10 tandemów oraz z „Veturilko”, czyli stacji rowerów publicznych dla dzieci.Firma podsumowuje także zeszłoroczny sezon. Wówczas od początku marca do końca listopada odnotowano 1 975 083 wynajmów oraz 82 658 rejestracji nowych użytkowników. Warszawskie Veturilo jest jednym z największych i najpopularniejszych systemów tego typu w całej Europie.

W zeszłym sezonie udostępniono m.in: tandemy i rowerki dla dzieci.

Ruszyły tandemy Veturilo
TVN24

ło/sk