Wraca linia S3. "Zarządca torów się zgodził"

Warszawa

SKMS3 na razie dojedzie do stacji Warszawa Służewiec

6 lipca na tory powróci linia S3 Szybkiej Kolei Miejskiej. Pociągi na razie dojadą tylko do przystanku Warszawa Służewiec.

We wtorek jednak udało się porozumieć z kolejarzami. - Od 6 lipca pociągi linii S3 powrócą na tory i będą kursowały na skróconej trasie Wieliszew/Legionowo – Służewiec, według dotychczasowego rozkładu jazdy, obowiązującego od 29 czerwca – czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego.

Kursowanie S3 zawieszono 1 lipca. Początkowo po zamknięciu torów podmiejskich linii średnicowej S3 jeździła na trasie z Legionowa do Warszawy Zachodniej przez Centralny.

Jak informuje Magdalena Lerczak, rzeczniczka prasowa Szybkiej Kolei Miejskiej, linię trzeba było zawiesić, bo na jej kursowanie przez Centralny nie wyraził zgody zarządca torów czyli warszawski oddział Polskich Linii Kolejowych.

Zmiany na linii S9

Od 8 lipca S9 będzie kursowała według podstawowego rozkładu jazdy obowiązującego od 29 czerwca (bez kursów weekendowych).

Ze względu na ograniczenia w przepustowości w rejonie stacji Warszawa Służewiec oraz na odcinku pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Wschodnią pociągi mogą kursować z kilkuminutowymi opóźnieniami.

bf//ec