Wraca linia 385. Odwiezie ze spaceru bulwarami

Warszawa

UM WarszawaBędzie łatwiej dojechać nad Wisłę

ZTM uruchamia linię autobusową 385, którą będzie można dojechać nad Wisłę. Pierwszy kurs już w ten piątek. Autobus będzie jeździł w weekendy, od godz. 20.30 do 2.30.

"Dzięki autobusom linii 385 będzie można szybko i wygodnie dojechać nad Wisłę i wrócić do domu. Zapewni ona sprawny dojazd do stacji pierwszej i drugiej linii metra" – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Od Politechniki do Pl. Wilsona

Linia będzie jeździć z Metra Politechnika przez Trasę Łazienkowską, Wisłostradę i ul. Krasińskiego do Placu Wilsona.

– Rozkład zostanie dostosowany do nocnych kursów metra. Autobusy będą podjeżdżały na stację Politechnika i Plac Wilsona na pięć minut przed odjazdem pociągów podziemnej kolei - zapewnia ZTM.

W rejonie Cypla Czerniakowskiego, na wysokości pomnika Chwała Saperom, zostaną uruchomione przystanki na żądanie o nazwie Pomnik Sapera.

Dodatkowe kursy w majówkę

Linia 385 rozpocznie kursowanie w najbliższy piątek, 29 kwietnia. Autobusy będą jeździły wyłącznie w weekendowe noce: z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, w godzinach 20.30 - 2.30, co 15 minut.

Dodatkowo autobusy są przewidziane w majówkę (w noce pomiędzy 1 i 4 maja) i kolejne długie weekendy: 25 i 27 maja oraz w noc z 14 na 15 sierpnia. Ostatni kurs linii 385 odbędzie się 2 października.

Linia 385 kursowała również w poprzednim roku, w takim samym weekendowym trybie i na takiej samej trasie. Pierwszy kurs odbył się jednak dopiero pod koniec lipca.

Za rok kolejny odcinek bulwarów

Kilka dni temu informowaliśmy na tvnwarszawa.pl o podpisaniu umowy na drugi etap bulwarów: od mostu Świętokrzyskiego do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Za budowę odpowiada firma Skanska. Odcinek o ponad kilometrowej długości ma być gotowy za rok.

W ramach inwestycji, poza przebudową nabrzeża rzeki, zbudowana zostanie promenada spacerowa ze ścieżką rowerową. Na bulwarze powstaną place zabaw i dziewięć pawilonów usługowych.

Hanna Gronkiewicz-Waltz o inwestycji
TVN24

kw/r