Wprowadzają nowe wzory biletów

Warszawa

Zarząd Transportu MiejskiegoZdjęcie nowych biletów ze strony ZTM

Nowe wzory biletów komunikacji miejskiej wchodzą do obiegu. Będą wprowadzane stopniowo. Stare nie tracą ważności.

ZTM poinformował właśnie media o nowych wzorach biletów.

"Nowe są wszystkie rodzaje biletów kartonikowych, od 20-minutowego po 3-dniowy, a także bilet weekendowy i wejściówki do metra. Na biletach jest nazwa po polsku i angielsku, cena, informacja o tym, w której strefie komunikacyjnej obowiązują oraz logo Warszawskiego Transportu Publicznego czyli stylizowana litera "t", przypominająca kształtem warszawską syrenkę" - podaje Łukasz Majchrzyk z biura prasowego ZTM.

Zdjęć nie udostępniają

Z informacji dowiadujemy się jeszcze, że nowe "są zróżnicowane kolorystycznie, np. 75-minutowy jednorazowy przesiadkowy ma kolor zielony, a dobowy jest koloru niebieskiego. Bilety ulgowe mają jaśniejszy odcień koloru obowiązującego dla danego rodzaju biletu".

Gorzej ze zdjęciami. Zarząd umieścił na swojej stronie internetowej jedno zbiorcze zdjęcie nowych biletów. Nie jest najlepszej jakości. Prosimy biuro prasowe ZTM o przesłanie czytelnych zdjęć nowych biletów. - Niestety, nie udostępniamy plików ze zdjęciami. Można je zapisać z informacji prasowej, dostępnej na naszej stronie internetowej - odpisał krótko Majchrzyk.

Wprowadzane stopniowo

Bilety z dotychczasowym wzorem zachowują swoją ważność. Nowe mają być wprowadzane stopniowo. Jak podaje ZTM, już teraz można je kupić w biletomatach w niektórych autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych, a w punktach sprzedaży pojawią się w czwartym kwartale tego roku.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁY O DARMOWYCH BILETACH DLA UCZNIÓW:

Renata Kaznowska o bezpłatnych przejazdachMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ran/b