Wpływy z biletów: niższe ceny, większa sprzedaż

Warszawa

ZTMDane ze sprzedaży biletów

Zarząd Transportu Miejskiego chwali się wpływami z biletów. Zyski w pierwszym kwartale tego roku były wyższe, niż w analogicznym okresie w 2017 roku.

Od stycznia do marca wartość sprzedanych biletów komunikacji miejskiej w porównaniu do analogicznego okresu roku 2017 wzrosła o 1 087 360 złotych.

Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, wyższe - o 6 367 519 zł - były również wpływy, które wyniosły 208 788 379 złotych.

Dyrektor ZTM mówił więcej o szczegółach. - Po obniżeniu cen biletów długookresowych odnotowaliśmy 12-procentowy wzrost sprzedaży biletów 30-dniowych i około 10-procentowy wzrost biletów 90-dniowych - mówi cytowany przez transport-publiczny.pl Wiesław Witek.

Więcej kontroli, większa sprzedaż

W tym roku ZTM odnotował wzrost sprzedaży biletów w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim - sprzedano ich prawie o 260 tysięcy więcej. Jak poinformowała dyrektor pionu handlowego zarządu Monika Obrębska, świadczy to o tym, że coraz chętniej korzystamy z komunikacji miejskiej.

W I kwartale 2018 roku w porównaniu do 2017 r. zanotowano również spadek liczby osób podróżujących bez ważnego biletu z 4,40 do 3,40 procent. Mimo że w wzrosła liczba kontroli. Zarząd przekonuje, że było ich więcej o 847 706.

"Zachęcamy mieszkańców do wgrywania e-hologramów, czyli przedłużania uprawnień do Karty Warszawiaka. Od 2 maja automatyczny licznik będzie przypominał osobom kodującym bilet w automacie i korzystającym z Karty Warszawiaka o konieczności przedłużenia uprawnień" - tłumaczy ZTM.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O DARMOWYCH BILETACH DLA DZIECI:

Renata Kaznowska o bezpłatnych przejazdachMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ran/r