Wpadli złodzieje rowerów: 9 kradzieży w 2 miesiące

Warszawa

Dziupla pasera fot. KSP
Zabezpieczone rowery fot. KSP
Odzyskano m.in. rower wartości 10 tys. zł fot. KSP
Złodzieje zatrzymani, rowery odzyskane fot. KSP
Kamera zarejestrowała moment kradzieży fot. KSP
Ukradli nawet na parkingu za szlabanem fot. KSP
Narzędzia, które miał przy sobie Andrzej M. podczas zatrzymania fot. KSP
Lidia K. wpadła w okolicach centrum handlowego fot. KSP
Andrzej M. przyznał się do innych kradzieży fot. KSP
Dziupla pasera fot. KSP
Zabezpieczone rowery fot. KSP
Odzyskano m.in. rower wartości 10 tys. zł fot. KSP
Złodzieje zatrzymani, rowery odzyskane fot. KSP
Kamera zarejestrowała moment kradzieży fot. KSP
Ukradli nawet na parkingu za szlabanem fot. KSP

Policja zatrzymała parę, która przez ostatnie dwa miesiące kradła rowery ze śródmiejskich ulic. Funkcjonariusze odzyskali 9 jednośladów, w tym jeden o wartości 10 tys. złotych. Pojazdy trafią do właścicieli, a złodziejom grozi do 5 lat więzienia.

Od połowy listopada na śródmiejską komendę napływały zgłoszenia kradzieży rowerów. Jednoślady znikały m.in. z ulic Szucha, Nowowiejskiej, Marszałkowskiej, Śniegockiej, Koszykowej, Fabrycznej, Jana Pawła i Przyrynek.

Sprawą zajeli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. W pracy pomogły im kamery monitoringu miejskiego, które zarejestrowały kilka kradzieży. Wykorzystując te nagrania, policjanci ustalili tożsamość kobiety i mężczyzny, którzy kradli jednoślady.

Wpadł z narzędziami do przecinania

33-letni Andrzej M. został zatrzymany na ul. Wenedów. W plecaku miał nożyce i narzędzia, którymi przecinał zabezpieczenia rowerów. Jego 42-letnia koleżanka Lidia R. wpadła chwilę później przed jednym z centrów handlowych w Śródmieściu. Na komendzie para przyznała się do kilkunastu kradzieży.

Policjantom pozostawało jeszcze ustalenie, gdzie złodzieje sprzedali jednoślady. Dzień później zatrzymali pasera handlującego na jednym z ochockich bazarów. Na posesji 55-letniego Marka G. funkcjonariusze znaleźli 9 rowerów, w tym jeden o wartości 10 tysięcy złotych. Odzyskane rowery trafią w najbliższym czasie do właścicieli.

Kradł też kołpaki i lusterka

Andrzej M. usłyszał 7 zarzutów kradzieży rowerów. Mężczyzna przyznał się również, że jego łupem padały kołpaki i lusterka samochodowe. Lidii R. funkcjonariusze przedstawili 6 zarzutów kradzieży. Obojgu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa, śródmiejscy policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Osoby, którym skradziono rowery, a które do tej pory nie zgłosiły tego faktu policji, proszone są o kontakt ze śródmiejską komendą.

fot. KSP

js