Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Wpadli włamywacze. Ukradli hebrajskie zwoje, kielich mszalny i książki

Warszawa

kspOkradali mieszkania

Policjanci z Bielan zatrzymali na gorącym uczynku Romana M. i Marcina N., którzy w ciągu ostatnich kilku tygodni włamywali się do mieszkań w Warszawie i okolicach. 39-latek i 28-latek narazili właścicieli na straty sięgające prawie 60 tysięcy złotych.

Do zatrzymania dwóch mężczyzn doszło, gdy włamali się do jednego z mieszkań w Piastowie. 28-letni Roman M. i 39-letni Marcin N. z mieszkania zabrali biżuterię i zegarki o łącznej wartości 1500 złotych. Po zatrzymaniu okazało się, że to nie jedyne włamanie jakie na swoim koncie.

Straty na prawie 60 tys.

Jak podała policja, wcześniej Roman M. i Marcin N. włamali się do mieszkania przy ulicy Heroldów, skąd zabrali zwoje pergaminowe w języku hebrajskim, kielich mszalny, zabytkowe książki o tematyce religijnej, obraz, złotą biżuterię oraz laptopa.

Z dwóch kolejnych mieszkań wynieśli głównie złotą biżuterię i pieniądze. W sumie narazili właścicieli na straty sięgające prawie 60 tysięcy złotych.

Przyznali się do winy

Mężczyźni trafili do aresztu. Funkcjonariusze przedstawili im zarzuty za cztery włamania do mieszkań. Obaj przyznali się do zarzucanych czynów. Za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjant z zatrzymanym | ksp
Odzyskane przedmioty | ksp
Odzyskane przedmioty | Odzyskane przedmioty
Odzyskane przedmioty | Odzyskane przedmioty
Przedmioty włamywaczy | ksp

jb/b