Wpadli na Targówku. Mieli broń i amunicję

Najnowsze

kspPrzy zatrzymanych znaleziono trzy sztuki broni

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn na Targówku. Jeden z nich, poszukiwany listem gończym, miał przy sobie dwie sztuki broni i amunicję, drugi - rewolwer. Mężczyźni odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i handel narkotykami.

Śródmiejscy kryminalni od dwóch tygodni pracowali nad zatrzymaniem poszukiwanego listem gończym Marcina S. Ustalili, że 36-latek przebywa na Targówku. Zorganizowali zasadzkę pod jednym z bloków przy ul. Św. Wincentego.

Przestępcy znani policji

Po kilku godzinach obserwacji pod blok podjechała toyota, prowadził ją Marcin S. Mężczyzna został zatrzymany. Miał przy sobie dwie sztuki broni i amunicję.

W trakcie przeszukania mieszkania Marcina S., policjanci zatrzymali jego kompana. Zenon S., również dobrze znany warszawskiej policji, miał przy sobie rewolwer i tabletki psychotropowe.

Długa lista zarzutów

Marcin S. trafił do więzienia, gdzie odbędzie karę półtora roku za jazdę po alkoholu i podrabianie dokumentów. Jest także podejrzewany o rozbój i nielegalne posiadanie broni. Jeśli badania balistyczne potwierdzą, że zabezpieczona broń, jest bronią palną, obaj mężczyźni odpowiadać będą za jej nielegalne posiadanie. Dodatkowo Zenon S. usłyszy zarzut posiadania środków odurzających.

bf

Źródło zdjęcia głównego: ksp