Wpadli, kiedy dzielili pieniądze

Warszawa

| LufthansaPlomba na puszce WOŚP była zerwana fot. KSP

Południowoprascy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy postanowili wzbogacić się kosztem WOŚP. 21-letni Piotr W. rzeczywiście był wolontariuszem, ale jego dwaj towarzysze zbierali pieniądze dla siebie. Wpadli, bo policjanci zauważyli, jak dzielili gotówkę.

Wywiadowcy podczas rutynowego patrolu zainteresowali się trzema młodymi mężczyznami, którzy ich zdaniem zachowywali się dziwnie. Po kilku chwilach zauważyli, jak jeden z nich sięga pod kurtkę i wyjmuje z zawieszonej na szyi puszki pieniądze, po czym chowa je do kieszeni kurtki i spodni.

Monety w kieszeniach

Policjanci interweniowali. Okazało się, że mężczyzni podbierali pieniądze z puszki już wcześniej. Plomba zabezpieczająca została zerwana. W kieszeniach całej trójki funkcjonariusze znaleźli sporą ilość gotówki, głównie w niskich nominałach. W puszce natomiast pozostał jedynie bilon i 10 złotych w banknocie.

Byli pijani

21-letni Piotr W. był wolontariuszem, natomiast jego koledzy, 20-letni Łukasz B. i 22-letni Marek Ż., tylko towarzyszyli mu w kwestowaniu. Cała trójka była pod wpływem alkoholu.

Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Zajmą się nimi policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Najprawdopodobniej mężczyźni usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem.

js/mz